Karmakarışık duyguların esiri altında olsan da, kendini sorgulamaya, tekrardan keşfetmeye kalksan da, belki bende bir hata, yanlış, göremediğim bir yanım vardır desende, senden beklenenler vardır.

Hep sen özverili, vefakar, arayan olmalısın. Aranan çoğunlukla olamazsın. Hayatından, zamanından hep sen çalmalısın. Onlar istedikleri zaman, istedikleri anda, sitemli sözleriyle seni ele geçirmelerine izin vermelisin. Çünkü, onlar bunu istiyor. Senin neyi, ne şekilde istediğin önemli değil onların gözünde.

Anlaşmazlığa düştüğün anda, bir arkadaşınla kavga edip küstüğün anda, ilk adımı atan, özür dileyen hep sen olmalısın. Çünkü onlar böyle istiyor.

Suçluyu hep sen biliyorlar, kendilerini es geçiyorlar. Her şeyin suçlusu, yanlışı, sebep her ne olursa olsun seni biliyorlar. Aramazsan suçlusun, gitmezsen suçlusun, başarıya ulaştığın anda suçlusun, kitap okursun suçlusun, konulara mantıklı bir çözüm getirmeye çalışırsın, çok bilmiş olduğun suçlusun, yer gök yansa sen suçlusun.

İtiraz edemezsin. Hayır ben suçlu değilim diyemezsin. Fırsat vermezler sana. Çünkü, onlar yürüyorlardır bencilliklerinle yan yana.

Onlara yaptığın iyilikleri, hem de karşılıksız iyilikleri bir anda unuturlar. Gökten başlarına taş düşse, bu taşı sen düşürdün sanırlar. Yalan sevgilerde, yalan arkadaşlıklarda, yalan aşklarda, gelip geçici özlemlerde kendilerini bulurlar. Hayır düşündüğünüz, hissettiğiniz gibi değil, yaşarken düşlediğin anın aldatmacalı yanı dediğin anda, seni hiç bir şey bilmiyor ve kıskanıyor sanırlar.

Oysa ki, yaşadın ve gördün. Sende bu aldatmacalı, yılanlar ve yalanlarla dolu yollardan geçtin. Anlamazlar seni. Bizim hayatımıza karışma, yorum yapma, yaşayarak öğrenelim ve görelim derler. Bilmezler ki, onlardan önce sen gördün ve içindeki bütün güzel, seni cezbeden duygulardan bu yüzden göç ettin. Susarsın ve senden beklenenleri yapmaya devam edersin.

Onları kaybetme korkun yoktur aslında. Her susuş, her kabul ediş haksızlığının göstergesi olur onların gözünde. Bilmezler ki, senin karışık duyguların esiri altında olduğunu. Bu yüzden, hep özür dileyen, boyun eğen ve sorun çıkmaması için uğraşan sen olduğun için, onlar kendilerini mükemmel ve yanlışsız sanırlar.

Suçlu hep sensindir ve senden hep beklenenler vardır. Yapmadığın, yerine getirmediğin anda, seni bir kalemde silip atarlar. Çünkü onların huyu budur. İstedikleri yerine gelmediği zaman senden kötüsü, senden hayırsızı yoktur. Ve; işin bittiği anda, onlarla ilişkin kalmamacasına kadar seni ve duygularını bozuk para gibi harcarlar. Çünkü onlar alışmışlardır bir kere istedikleri her şeyi elde etmeye ve boyun eğdirmeye. Direndiğin anda, hatıralardan değil, hayattan bile dışarı şutlarlar seni. İşte! Böyle insanlar vardır aramızda….

Yazan : Melodi AKÇAY

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 239
favori
like
share
RoSe_SüM Tarih: 02.10.2009 23:56
yüreğine sağlık..
EZqiiiii Tarih: 30.09.2009 22:30
Emeginize sagLık teşekkürLer.