AÖF Felsefe Lisans Programı Dersleri - AÖF Radyo Felsefe Lisans Programı Bölümü - Açıköğretim Felsefe Lisans Programı Bölümü - Felsefe Lisans Programı - Açıköğretimde Hangi Dersler Okutulacak
Felsefe Lisans Programı, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 2009 yılında açılan bir programdır. Felsefe Lisans Programı Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile öğrenci kabul etmektedir. Program, felsefeye ilgi duyan ve örgün öğretime devam etme olanağı bulamayan öğrencilere felsefe eğitimini alma olanağı sağlamaktadır. Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 4 yıldır. Uzaktan Eğitim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar. Bölümden mezun olan öğrenciler, felsefe ve ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora programlarına başvurabilir, kamu ve özel sektörde düşünsel yaratıcılığa dayalı işlerde başarılı olabilirler. Bu programda çağdaş yaşama uyum sağlayabilecek, kavramsal ve akılcı düşünebilen bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Programda felsefi mirası tanıtan derslerin yanı sıra temel felsefi sorunsalların ele alındığı ve eleştirel düşünmenin amaçlandığı dersler bulunmaktadır. Felsefe Lisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Uzaktan öğretim sistemi ile alınan derslerin kitapları uzaktan öğretim sisteminin bir gereği olarak kendi kendine öğrenme ilkelerine göre ve konularında uzman öğretim üyeleri tarafından hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz için ayrıca derslerle ilgili televizyon programları hazırlanmakta ve internet üzerinden destek hizmeti verilmektedir.

1. yıl hangi dersler var ?

SEMBOLİK MANTIK
İLKÇAĞ FELSEFESİ
UYGARLIK TARİHİ
SOSYOLOJİYE GİRİŞ
PSİKOLOJİYE GİRİŞ
SOSYAL BİLİMLERDE TEMEL KAVRAMLAR
TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

2. yıl hangi dersler var ?

METAFİZİK
EPİSTEMOLOJİ
ORTAÇAĞ FELSEFESİ
TOPLUM VE İLETİŞİM
YURTTAŞLIK VE ÇEVRE BİLGİSİ
ANTROPOLOJİ
FELSEFE
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

3. yıl hangi dersler var ?

BİLİM FELSEFESİ
ETİK
MODERN FELSEFE
ZİHİN FELSEFESİ
MANTIĞIN GELİŞİMİ
SİYASET FELSEFESİ
YABANCI DİL

4. yıl hangi dersler var ?

FELSEFİ YÖNTEM
DİL FELSEFESİ
ÇAĞDAŞ FELSEFE
TÜRKİYE’DE FELSEFENİN GELİŞİMİ
TARİH FELSEFESİ
SANAT FELSEFESİ
TÜRK DİLİ

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 33574
favori
like
share
NAİF ÇİFTÇİ Tarih: 23.11.2011 14:22
:85:[QUOTE=cizrelixx;4760929]internet üzerinde dersler yok mu ya ?

:85::85:
cizrelixx Tarih: 13.11.2011 20:06
internet üzerinde dersler yok mu ya ?
ufuk8307 Tarih: 06.01.2010 14:28
arkadaşlar felsefe bölümünde temel bilgi teknolojileri dersinin e-danışmanlık bölümünde bazı ünitelerin karşısında toplam ve yeni soru başlığı altında 0 soru olarak belirtilmiş temel bilgi tekn. dersinde bazı ünitelerden sorumlu değilmiyiz?
ufuk8307 Tarih: 06.01.2010 14:06
arkadaşlar felsefe bölümünde temel bilgi teknolojileri dersinin e-danışmanlık bölümünde bazı ünitelerin karşısında toplam ve yeni soru başlığı altında 0 soru olarak belirtilmiş temel bilgi tekn. dersinde bazı ünitelerden sorumlu değilmiyiz?
tekim Tarih: 05.12.2009 15:42
felsefe dersi
tekim Tarih: 05.12.2009 15:42
1.ci yıl derslerine girmek ve çalişmak istiyorum
ama
giremiyorum bana yardımcı olurmusunuz?