sonbahar saç renkleri - kızıl saç renkleri - kızıl saç rengi modasıYaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde saçlarda renkler kızıl tonlara doğru değişim gösteriyor. Yalnız saç rengini değiştirmek isteyen kadınların birden bire çok farklı bir ton uygulaması çok doğru olmaz. Kullanılan renge uygun olarak yavaş yavaş değişim düşünülmelidir. Beğenilmediği takdirde daha koyu tonlara geçiş sağlanabilecek tonlar uygulanabilir.

Çok açık bir renkten koyu bir renge geçişte kendinize yabancılık hissedilebilir. Tekrar eski renginize dönmek zor olacağından daha doğrusu eski renginize tekrar boyamayı düşünmek saçınızın doğal yapısını bozacağından köklü değişimlerden kaçınmalısınız. Bilindiği gibi boya ile saç renginin açılması söz konusu değildir, saçlarınıza açıcı uygulanması ve yeniden boyanması gerekir. Bu işlem ile saçlarınızda istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

Saç boyama ve kimlerin hangi tonları uygulayabileceği konusunda hazırladığımız önerileri dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Kadınların güzelliğni bütünleştiren saçlarıdır ve sağlıklı saçlara sahip olmak renk değişiminden daha önemlidir.
Kimler kızıl ton boyatabilirler?

Kızıl rengi boyamadan önce ten renginize uygun olabilecek kızıl tonlarını çok iyi inceleyerek belirlemelisiniz. Kuaförünüz bu konuda size yardımcı olacaktır. Aynı şekilde saçlarınızı kızıla boyadıktan sonra da kıyafetlerinizde hangi renkleri seçebileceğinizi ve uygulayacağınız makyajınız da kullanılacak tonları için yine kuaförünüzde makyaj uzmanından yardım alabilirsiniz.

Beyaz tenli bayanlar:

Genel olarak kızıl tonlarının hepsi uygun olabilir. Beyaz tenli kişilerde saç modelinde dalgalı, düz, uzun, kısa ayrımı yapılmaz ve bakır tonlarını uygulayabilirler. Bir de yaşınızı olduğunuzdan büyük göstermeyecek şekilde kızılın her tonu tercih edilebilir. Yalnız, uyguladığınız kızıl rengin yanı sıra saçlarınızdaki yansımaya uygun ikinci kızıl tonlarıyla gölgelendirilmesi gerekir.

Buğday tenli bayanlar:

Ten renginize uygun olan boya renkleri, kızıl kahve ve kahve tonlarıdır. Yine saçlarda ışıltıyı sağlayacak kızıl tonları seçilmeli.

Esmer tenli bayanlar:

Esmer tenlii kadınlar kızıl tonları uygulamak isterlerse saçlarında uygulayacakları tonları belirginleştirmek için düz kesimleri tercih etmelidir. Katlı kesimlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca seçilecek renkler koyu ten de koyu renk saç pek de tavsiye edilmese de kızıl kestane, viyole ve akaju uygulanabilir.

Tavsiye Edilmeyenler:

Kızıl tonlar herkese tavsiye edilmez. Bu gurupta olanlar, ten rengi dışında saçlarında problem yaşayanlardır. Saçlarınde erken ve yoğun beyazı olanlar ve yıpranmış saçlara sahip olanlardır. Böyle durumlarda boya pigmentleri kalıcı olmaz ve boya kısa zamanda akar.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1784
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 01.10.2009 08:56
harika tekrar boyucam :78: sağol abliş