BEN DİLENCİ DEYİLİM:
Seviyorum dedikçe sen hep kaçar oldun. İsyankâr yüreğim beni sana kul köle etti yalvardım durdum. Ama sen bu sevgiyi kaldıramadın beni aşk dilencisi sandın. Hayır, hiçte öyle değil sadece yüreğime haber anlatamadım.
Seni sevmek huzurunu bozuyor sırtında yük oluyorsa bu son yazım olsun zaten aramıyorsun bende aramayacağım. Bir gün inş. Beni anlarsın çok değil zaman yakın ama iş işten çoktan geçmiş olur. Beni dert etme ben çekildim. Kendimi senin ilgisizliğinden yanında bir sığıntı gibi his eder oldum dakikalar sınırlı mesafeli davranışın beni bu kararı almaya itti.
Zaten baştan beri kararsız tutumun iki gün üst üste ayni kararda kalmayışın beni tedirgin ediyordu. Dedim ya baştan isyankâr yüreğim sayesinde hep sustum sineye çektim ve bu güne geldim.
Tarih bir ekim Salı seni artık kendi dünyana ait olduğun yere bırakıyorum. Anlayamadım ve de çözemedim. Çöze nede aşk olsun ben cahilim saf yüreğimle koştum peşinden bende yalan olmaz hakikat neyse dobra doruna söylerim.
Ben sana gökten yıldızlar vaat etmedim yalın çıplak halimle doğruları söyledim ve de sözümün arkasındayım parayı ilah edenlerden olmadım olmayacağımda. Asla yalvarmayacağım sevilmiyorsam sevmenin de bir anlamı olmayacağını düşündüm seni laik olduğun yerde kalman daha uygun buldum.
Seninle asla bir olmamız mümkün değil sen ama ile başlar ama ile bitirirsin sorunların kuşkuların bir dağ gibi sadece acı çektirir çözüm aramasın.
Yolun açık olsun hiçbir suretle artık güvenim yok olmayacakta çünkü çok yalvardım ben yalvardıkça mesafen açıldı dakikalar meydana çıktı.
Bende para yok par olmayınca sevme hakkımda yok bunu keşif ettim sana yük olmadan çekildim. Bunu bir rüya olarak görelim rüya bitti sende sırtındaki yükü atmış olursun benden kurtuldun hadi gözün aydın kazanan sen oldun.
Eğer bir gün seni ararsam büyük haksızlık yapmış olurum lütfen cevap verme hatta acı konuş yüzsüz diye haykır aramayacağım hatta ismini bile anmayacağım. Çünkü ben seni severken seninle dakikalarla sınırlı şartlar oluyorsa ne anlamı var ki bitsin bu hayat daha iyi.
Beklide bu yazıyı klasik bulur her zamanki hali dersin işte o zaman yanıldın karalıyım sevmeden sevilme olmaz bu karara vardım ben sana laik değilim sen laik olduğunla kal.
Karşılıksız sevgi yıkılmaya mahkûmdur her zaman ben sevdim sevildim sandım demek ki hayattan daha öğreneceklerimiz var. Yinede en güzel günler sizin olsun bir gün ah der durursun anlarsında ama çok geç.
Sevmeden seven yüreğini kor gibi yakıp uğruna can veren KIRIK KALPLER.
Şair …..CEMİL KOÇ 01.10.2009

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 446
favori
like
share
RoSe_SüM Tarih: 03.10.2009 00:01
yüreğine sağlık..
sevgi Tarih: 01.10.2009 20:29
Emeğinize Sağlık