Sağlık - Sağlıklı Yaşam - Masaj - Sağlık İçin Masaj Yaptırın - Sağlık Masajı


Masaj birçok insan için evde eşe, çocuklara yaptırılan bir ağrı dindirici olarak görülür. Oysa masaj, sadece profesyoneller tarafından yapılması gereken ve sağlığa yardımcı bir yöntemdir.

Masaj yaptırmadan önce mutlaka uzmanla ön görüşme yapılmalıdır. Aşırı soğuk, rüzgar ve klimalı ortamlarda masaj yapılmamalıdır. En ideali 24 derecelik oda sıcaklığıdır. Uzmanın ve ortamın temizliğine dikkat edilmelidir. Mutlaka bilinçli ve eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Masaja başlamadan önce, kişinin çıplak vücudu sıcak havlularla sarılarak gevşetilmelidir. Ciltte yara ve tahriş olmuş noktalar varsa, bu bölgelere masaj yapılmamalıdır. Hamilelik, ilerlemiş bel ve boyun fıtığı, AIDS gibi bünyeyi zayıflatan hastalıklarda, ateşli durumlarda, kalp yetmezliği olan kişilerde masaj uygulanmamalıdır.

Refleksoloji:
Kökeni M.Ö. 5000’e kadar uzanan Refleksoloji, vücutta bulunan tüm organların karşılığı olan refleks noktalarının ayak tabanında bulunması prensibine dayanır. Bu masaj tekniğinde, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerji çözülüyor. Bunun sonucunda beden fonksiyonları normale dönüyor; vücut iyileştirme mekanizmasını harekete geçiriyor. Son derece basit ve kolay uygulanan bu masaj yöntemi, vücudu stresten arındırıyor, rahatlatıyor ve dinlendiriyor. Aynı zamanda toksinlerden arındırarak, dolaşım sisteminin güçlenmesine ve kas gerginliğiyle uykusuzluk gibi bazı sıkıntıların hafiflemesine yardımcı oluyor.

Shiatsu:
Uzakdoğu’da asırlardır uygulanan Shiatsu, kişide genel bir iyilik ve denge sağlamak, negatif olan her şeyi uzaklaştırıp, pozitiflere yer açmak için uygulanan bir iyileştirme yöntemidir. Bu masaj yöntemi, öncelikle vücudun enerji dengesiyle ilgilenir. Masaj sonunda kas ağrılarında belirgin bir azalma, esneklikte ise artış görünür.

Çampisaj:
5000 yıldır Hindistan’da uygulanan Çampisaj, zihni dinlendiriyor ve rahatlatıyor. Bedene sıkışıp kalmış duygusal sorunlardan arınılmasını sağlıyor. Aromatik yağlarla uygulanan bu teknik, kasları rahatlatarak kan dolaşımını sağlıyor. Hücre ve dokuların beslenmesini, bedenin toksinlerden arınmasına yardımcı oluyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 394
favori
like
share