Ophelian ve Peri Kızının Aşkı 4 - Uğur Demiröz - Yaşam Hikayeleri

Ophelian düştüğü yerden kalkıp oturdu.Dudaklarının kurumuş olduğunu unutup inilti şeklinde gecenin yıldız bahçesine seslendi.

Dünyama akseden safinur çiçek rayihası
Aşk fallarımın gizli atlası
Sevenlerin gönül manzarası
Ey gece getir tılsımım peri kızını

Ses olur yankılanır çöl üzerinde, çalınır bir müzik sedası ile yıldızların aşk havasında.Bir yıldız göz kırpar çöl aydınlanır bir anlık bile olsa.

Ophelian ayağa kalkar aydınlanan yere doğru yürümeye başlar.Üzerinde bir bitkinlik hakimdir.O güçlü bedeni yorgun ve susuzluğun verdiği takatsizlik ile mücadele etmektedir.

Küçük bir çan sesi duyulur derinlerden gelen başını bu sefer oraya çevirir.Çölün kumları üzerine gümüş renkli parlayan küçük bir yıldız kolyesi düşer.Kolyeye yaklaştıkça bir şelale sesi duyar; hızlı adımlarla kolyeye yaklaşır.Kolye içi su dolu bir kadeh gibidir.Yerden onu alır dudaklarına yaklaştırır tanımadığı bir koku duyar kadehin yanaklarında, dudaklarına dokunur sımsıcak, bir yudum alır buz gibi, iç içe bir labirent cennette vardır belki bunun benzeri.

O anda bir ses duyulur Ophelian’a tanıdık gelen.

Sular aşk ile birikir
Sevda gönül bahçesinde sezilir
Uğruna nice canlar verilir
Sevdam gözyaşı oldu doya doya iç

Ophelian içmeye kıyamayan bir hal içinde..

Sevenin gözyaşı içime aktı
Sevdası dudaklarımı yaktı
Kokusu ruhumu aşkına astı
Sen ne eşsiz peri imişsin

Yıldızlardan çöle inen hafif bir rüzgar esti Ophelian’ın saçları uçuştu.Bir sessizlik oldu uzun süren.

Ophelian kadehten her bir yudum alışında su kendini tamamlıyordu.Ophelian suya kandı da yine arttı.

Başını yukarı kaldırıp Peri kızının bir şey söylemesi için bekliyordu Ophelian ve nihayet peri kızı’nın o güzel sesi sakin geceyi böldü.

Susuzluğuna kandın yoluna koyul
Ardına bakma git aradığın mutluluğu bul
Beni unut kendine gerçek bir yar bul
Ben senin olamam sen bana uzaksın

Ophelian bu sözlere anlam veremedi.

Neden beni buldu senin o gönlün
İçime aşk ateşini zincirler ile ördün
Sevda bilmeyen yüreğimi ikiye böldün
Şimdi sebepsiz kaçış niye

Ophelian da bir anlam veremiyordu bu duruma evet kendisinin düşünceleri de saçmaydı bir peri kızı ve insanın aşkı olamazdı lakin bu buluşmada bir hikmet olsa gerek diye düşünmeden de edemiyordu.Nereden bulmuştular birbirlerini şayet kendisini istemiyorsa neden sevda ve aşk şiirleri ile kalbini coşturmuştu ve şimdi neden kendisini istemiyordu.

Bilemediği bir sevda içini yakmaya başlamıştı; bulmaya gittiği bu yol Peri kızına mı çıkacaktı.Kafasında sorular birbirini kovalıyordu başını kaldırıp bir soru sormayı düşündü lakin gece kendisini çekiyor günün ışıkları sahneye giriyordu.

Cevapları bulmak için güneşin ateşine razı olacaktı gecenin gelişine kadar, elinde tuttuğu gizemli aşkının gözyaşları ile avunacaktı.

Acaba umut edebilir miydi…


Uğur Demiröz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 424
favori
like
share