Karbonlu Köpük hakkınd bilgi - Karbonlu Köpüğün cilt bakımında önemi ve yeri

Yüzde kırmızı ergenlikler olduğu zaman karbonlu köpük tedavisi çok etkili olmakta, çok iyi sonuç vermektedir.

Karbonlu Köpük Nedir?

Katılaştırtlıp basıncı azaltılarak, kar beyazlığında bir madde haline dönüştürülen, susuz karbonik bir maddedir. Bu yüzden kalem şeklinde çıkarılması çok kolaydır. Deri biliminde çok sık kullanılır.

Karbonlu Köpük Ne Zaman Kullanılmalıdır?

- Hafif soyulmalarda: Deri uzmanı, karbonlu köpüğe batırılmış bir tamponu hızla bu işlem yalnızca 20 saniye sürer ve bir defada bütün yüzde dolaştırır. Bu soyulma, saydam tabakanın parçalanmasını hızlandırarak yüzeydeki kantn temizlenmesini sağlar. Saydam tozlar kendileriyle birlikte organik zehirli artıkları da sürükler. Uygulamadan hemen sonra, deri sertleşir ve beyazlaşır. Daha sonra normal görünümünü kazanır, bir terstepki sonucu, bir saat içinde, yüzde hafif kızarıklıklar oluşur ama bunlar 24 saatten fazla sürmez. Bu tedaviden sonra ve terstepki süresince hiç bîr makyaj uygulanmamalıdır. Yine sonraki bir kaç gün süresince yüzün güneşten korunması önerilir. Ağrısız birtedavİ şeklidir.
Kızarmış deri veremini geçİrrnekiçin.

Tedavi, İki ay boyunca haftada bir kez düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Kırmızı ergenliklerin tedavisi için:
Uygulama her zaman olduğu gibi yine bir tamponla ve hafif darbelerle yapılır. Üç ay boyunca, haftada üç seans uygulanması gereklidir. Her tedaviden sonra yüze ve buruna yağlı bir krem sürülmelidir.
Cilde yapılan dövmeleri yok etmek için:
Tedavide yine en ufak bir ağrı yoktur, ama buna karşılık tedavi süresi çok uzundur.
Önemli Not: Karbonik köpüğü kendi başınıza uygulamamalısınız. Uygulamalar kesinlikle bir deri uzmanı (dermatolog) tarafından gerçekleştirilmelidir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 416
favori
like
share
Sheker Girl Tarih: 04.10.2009 16:48
TeşekkürLer ..!