Davetsiz misafirdir aşk - aşk ile ilgili yazılar - şiirler

En savunmasız zamanda gelir aşk suskun yüreklere. Gözünü kırpmadan, hiç tereddüt etmeden yerleşir kalplere. Artık en zengin kalplerin sahibidir. Adım adım süzülür ve ben geldim demekle yetinir.

Ne kadar inkar etsen de, dirensen de elvedası olmayan uzun soluklu bir yolculukla başlamıştır senin aşk hikayen. Ufak bir kalp kıpırtısıyla heyecanlandığını hissedersin ve aşkı memnuniyetle kabul edersin.

Uzunca bir planın yoktur artık hayatına dair. Planın, aşkın gelişi ile yeniden çizilir. O vakitten sonra onu reddetmeye bile gerek duymadan hayat planına yeni bir şeyler karalarsın. Aşk, bir dürbünle bakar gibi seni yakından izler. Yüreğinin içi ışıklandırılmış lambalarla doludur. Bu lambalar hiç sönmemecesine daima hep yanar.

İtaat edersin aşka, böyle bir sevgiye. Gözlerin aşkın gelişiyle donuk ve soğuk değildir artık; gözbebeklerinin içinde bir fener vardır o vakit; tam önünde durur, yolunu aydınlatır.

Davetsiz bir misafirdir aşk. Ansızın çalar kapını açarsın. Daha farkına varamadan eşyalarını çantasından çıkarmış gönül dolabına çoktan yerleştiriyordur. Bir an duraklarsın. Bu esrarengiz davetsiz misafirin kim olduğunu merak edersin. O sırada aşk yatağına uzanmış şöyle derin bir oh çekiyordur. Onun rahatlığını fark edersin. Kontrolünün altından çıkmıştır bir kere duyguların. İstesen de, beklesen de hiç gelmez eski günlerin.

Tüm düş kırıklıklarına rağmen aşk için o vakitten sonra mükemmel bir ev sahibisindir. Bu ziyaret hem ona, hem sana çok iyi gelir. Hayatının her anını dolu dolu yaşamana neden olur.

Ancak bazı zamanlarda olur ki, her şeyin yolunda gitmediğini görürsün. İyice aptallaşan yüreğinin aşktan nefret ettiği pekte söylenemez o vakit. Aşkın, yüreğindeki misafirliğine ne kadar git desende aldırış ettiğin bile yoktur.

Her gece loş ışıklar altında seni o boğazına kadar boğan sıkıntıdan kurtulmak istersin. Fakat, bunu yine ertesi güne ertelersin. İyi uyuyamazsın belki ama, ne yapacağını yarın sabah ki ruh haline bağlarsın.

Şu dünyada en güzel ev sahipliğini sen aşk ile yaparsın. Aşka kızsan, öfke duysan da aşk ile hayal alemine çoktan dalmış gibisindir. Aşktan öte hiçbir şey zevk vermiyordur sana. Aşk senden güçlüdür. Güçlü rakibin karşısında yenileceğini anlasan da; yaşanan mutlu anların izleri vardır geçtiğin aşk yollarında. Bu yüzden tutuldun mu bir kere aşka kurtulmak zordur yaşamda…

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 343
favori
like
share
RoSe_SüM Tarih: 03.10.2009 00:22
yüreğine sağlık..