Gazilerle Niyaziler kitap tanıtımı - Gazilerle Niyaziler kitap özeti

Kitap kapağıKitabın künyesi

Şenol Onay
Güncel Yayıncılık
Mart 2009, 345 Sayfa

Kitap hakkında

Şöhretli futbolcu diğeri kurmay yüzbaşı olan ikiz kardeşlerin inanılmaz serüvenlerini sıradışı üslubuyla dile getiren Gazilerle Niyaziler'i kahkahalar atarak okuyacaksınız. Gülmeyenlere ise asabiye mütehassısından veya yaşamaktan zevk almaz hale geldikleri için azrail efendiden randevu almalarını öneriyoruz.

Türkiye'nin gündeminden hiç düşmeyen terör ve futbol meselelerini, dünyanın en etkili silahı mizah yoluyla tartışmaya açmaya çalışan eseri, Türk silahlı kuvvetler mensuplarıyla Türk silahsız kuvvetler mensuplarına ve dahi meşin yuvarlağın peşinden koşturan bilumum futbol manyaklarına, Türk insanının kitap karşısındaki malum tavrını bildiğimiz halde, enayiliğimizden olsa gerek, hararetle öneriyoruz.

Üç buçuk günde yaşananları, gerçekler karşısında üç buçuk atanlara anlatmaya çalışan kahkaha makinesi bu kitap, argo edebiyata önemli katkılar sağlarken, gazilerle şehitlerin destanını yazıyor ve terörün mezarını kazıyor.

Hiciv romanı "Horgeneral"in ardından "Gazilerle Niyaziler" adlı mizah romanı yayımlanan Şenol Onay; hiç okunmayan ama çok satan yazar olmaktansa, çok okunup az satan yazar olmayı yeğliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 357
favori
like
share