Geçmişten bugüne Grup Yorum’u Grup Yorum yapan şarkılarımızdan oluşacak repertuarımızla, sürprizlerle ve ille de dünyanın en büyük ve en güzel korosuyla, tadına doyulmayacak bir yolculuğa çıkacağız. Yolculuğumuzun hedefi belli: UMUT!


Tarih : 17 Ekim 2009
Saat : 20:00
Yer : İzmir Açıkhava Tiyatrosu
Şehir : İzmir


'Ezgilerimizle, sözlerimizle köprüler kurduk, 24 yıldır halkın yüreğine... 24 yıldır ezilenlerin sesi, soluğu oldu şarkılarımız, türkülerimiz. Umuda çağırdık insanları, umudun sıcak yollarında beraber yürümeye. Yüreklere dayanma gücü verdi marşlarımız... Her konser bir mitingdi adeta. Adalet özlemini, geleceğe dair düşlerini haykırdı milyonlar şarkılarımızı, marşlarımızı dinlerken.

Yine öyle olacak!
Geleneksel İzmir Fuar Açıkhava konserlerinin 2009 durağında; şarkılarımız, türkülerimiz ve elbette marşlarımız yine umuda taşıyacak dost yürekleri... Yine geleceğin, yarının yolunu gösterecek...

Yine öyle olacak!
Umudun ezgileriyle serinleyecek yüreklerimiz. Binlerce ağızdan söylenecek türkülerimiz, binlerce omuz birbirine değecek halaylarımızda ve binlerce göz umudun renginde parlayacak gecenin karanlığında...

Yine öyle olacak!
Dostları sevindiren, kem gözleri, kem yürekleri korkutan bir çığlık olacak Fuar Açıkhava’dan yükselen sesler. Halkların kardeşliği aşkına, gelecek güzel günler aşkına, tecrite direnen özgür tutsaklar aşkına, bir lokma ekmeğe muhtaç edilen dünyanın bütün yoksul halkları aşkına söylenen her şarkı mutlaka adresini bulacak, yüreklere sımsıcak düşler ekecek...

Geçmişten bugüne Grup Yorum’u Grup Yorum yapan şarkılarımızdan oluşacak repertuarımızla, sürprizlerle ve ille de dünyanın en büyük ve en güzel korosuyla, tadına doyulmayacak bir yolculuğa çıkacağız. Yolculuğumuzun hedefi belli: UMUT!

17 Ekim Cumartesi günü saatlerinizi 20.00’a kurun! Yüreklerinizi de... Çünkü oradan, Fuar Açıkhava’dan çıkacağımız yolculukta sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Umudun sesine kulak verin. Bir ağızdan söyleyelim türkülerimizi, şarkılarımız, marşlarımızı ve yarınlara hep birlikte yürüyelim! ..'

[url]www.grupyorum.net[/url]

GRUP YORUM
1985 yılında, birkaç üniversite öğrencisinin bir araya gelmesiyle kurulan Grup Yorum, bugüne kadar çıkardığı 19 albümle milyonlarca dinleyiciye ulaştı, milyonlarca yürekte hiç silinmeyecek yerler edindi.

24 yıldır Türkiye’nin hemen hemen bütün şehirlerinde ve birçok Avrupa ülkesinde yüz binlerce kişilik konserler vererek, Türkiyeli dinleyicilerinin yanı sıra Avrupalılar arasında da azımsanmayacak bir dinleyici kitlesine sahip oldu.

Kalan Müzik’in hazırladığı “Dünya Devrim Şarkıları” ve “Mapushane Türküleri” çalışmalarda şarkılarıyla yer aldı.

Albümlerinin birçoğu çıktığı andan itibaren toplatılmasına, konserlerinin yasaklanmasına, baskılara, yasaklara, gözaltılara, işkencelere ve mahpusluklara karşın Grup Yorum, bugün, eski albümleri hala on binlerce satan, on binlerce kişilik konserler veren ve müzik serüvenini sürdüren nadir gruplardandır. Bu, başta Yorum’un ve elbette ki bu ülkenin de gururudur.

Grup Yorum, müziğiyle, halkın yaşadığı sorunları anlattı, sorunlara çözüm yolu bulmaya çalıştı. Türkülerinde, şarkılarında, yoksulluğu, acıyı, sevinci, umudu, kavgayı, sevdayı ve özlemi anlattı. Nerede bir haksızlık varsa karşısına dikildi. Bu anlayışla sanatını geliştirip güçlendirdi. Gücünü halktan aldı. Bazen bir basın açıklamasında, bazen bir hak alma eyleminde, bir grevde, öğrenci boykotunda yer aldı.

Şarkılarının sokakları, sokaktaki insanları ve insana dair tüm güzellikleri anlattığını belirten Grup Yorum, 24 yıldır çizgisinden bir milim sapmadan, doğru bildiği yolda, halkından ve düşüncelerinden aldığı güçle, sanatını sergilemeye; Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok ülkesinde konserlerine devam ediyor...'

Umuda yolculuk daha güçlü sürüyor şimdi. Bu büyük buluşmayı kaçırmamak istiyorsanız yerinizi önceden ayırmanızı öneririz.

Fiyat:17,50 TL
Adres:Kahramanlar Kapısı, Kültürpark Fuar Alanı
Izmir

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 504
favori
like
share