Müzik konusunda sınır tanımayan topluluk, 'hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için' felsefesiyle avangart, klasik caz, blues, be-bop ve daha birçok türü harmanlayacak performanslarıyla İstanbul'lu cazseverleri coşkuyla selamlayacak.

Tarih : 21 Ekim 2009
Saat : 20:30
Yer : Babylon
Şehir : İstanbul Avrupa


AKBANK 19.CAZ FESTİVALİ
Trio 3 topluluğunu oluşturan grup üyeleri Oliver Lake, Reggie Workman ve Andrew Cyrille geleneklerin dışına çıkarak, sınır tanımayan enerjik ve emprovize stilleriyle modern caz dünyasının en tanınmış topluluklarından biri haline geldiler.

Cazın tüm farklı ses ve renkleri harmanlayarak müziği geleceğe taşımayı hedefleyen Trio 3, cazın geçmişini göz önüne alarak John Coltrane, Mary Lou Williams, Herbie Mann, Art Blakey, The World Saxophone Quartet, Lou Reed, Richard Muhal Abrams, Cecil Taylor gibi usta isimlerle sahne ve stüdyo çalışmaları yaptı. Köklerine neredeyse tamamen bağlı olan bu üç yetenekli müzisyen; farklı kompozisyonlar, harmoniler ve melodiler eşliğinde ortaya fütüristik bir caz müziği koyuyorlar. Müzik konusunda sınır tanımayan topluluk, 'hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için' felsefesiyle avangart, klasik caz, blues, be-bop ve daha birçok türü harmanlayacak performanslarıyla İstanbul'lu cazseverleri coşkuyla selamlayacak.

Oliver Lake / Alto Saksafon
Reggie Workman / Bas
Andrew Cyrille / Davul

Yer:Babylon
Adres:Şehbender Sokak No:3 Tünel-Asmalımescit-Beyoğlu 34430 İstanbul
Tel: 212 292 73 68

Tarih: 21 Ekim 2009 Çarşamba 20:30
Fiyat: Tam:20,00 TL,Öğrenci:12,00 TL

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 286
favori
like
share