Liposuction - Hayalinizdeki Vücut İçin Liposuction - Liposuction Uygulanan Bölgeler


Hep hayal ettiğiniz o muhteşem vücuda sahip olmak istiyorsunuz. Diyet yaparak kilo verdiniz ama istemediğiniz çıkıntılar yerinden oynamıyor. O zaman yardımınıza liposuction yetişebilir.

Liposuction diyet ve egzersizle zayıflamayı başaramayan, ideal vücut yapısına kavuşamayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Ancak bu yönteme başvurmadan önce, mutlaka doktor kontrolünde bir diyet ve egzersiz programından geçmelisiniz.
Liposuction, vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağ dokularının, küçük bir delikten bir kanül kullanılarak vakum ile dışarı atılması yöntemidir. Bazı durumlarda narkoz bile almadan yapılabiliyor. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta şu, liposuction zayıflama operasyonu değil. Diyet ve egzersizin sonuç vermediği bölgelerde liposuction kullanılabiliyor. Tamamen bir incelme liposuctionla mümkün olmuyor. Bu operasyonla sadece, vücudun yüzde 4-5 oranındaki yağ alınabiliyor.
Liposuction yaptırmadan önce uzman bir doktorla detaylı bir görüşme yapmanız gerekli. Uygulamanın başında, yağ alınacak bölgeye özel solisyonlar enjekte ediliyor. Bunun amacı, ameliyat sırasında kan kaybı olmasını önlemek ve ağrı hissini azaltmak. Profesyonel bir el tarafından yapılan liposuction sonrasında ciddi bir ağrı yaşanmıyor. Hissedilen ağrılar da ağrı kesicilerle giderilebilecek kadar düşük oluyor.
Liposuction vücut hatlarında kalıcı bir düzelme sağlıyor. Vücut yapınız olarak kabul ettiğiniz ve hiç düzelmeyeceğini düşündüğünüz, sizi psikolojik olarak rahatsız eden ve egzersizlerle düzeltemediğiniz görünümünüz, liposuction sayesinde yeni bir şekil kazanıyor.
Ergenlik yaşını geçmiş, hastalığı olmayan kişilere rahatlıkla uygulanabiliyor. Özellikle cildinde çatlak, sarkma gibi problemler olmayanlar için daha uygun bir yöntem. Aşırı kiloluların ise, bu yöntemle zayıflaması mümkün değil.

Liposuction Uygulanabilen Bölgeler:
Bacakların iç ve arka yüzleri
Sırttaki yağ dokusunun fazlalıkları
Boyun bölgesi
Baldırlar ve ayak bilekleri
Kolların alt konturları
Bel altı bölgesi
Karın bölgesi
Yüz bölgesi
Meme çevresi
Diz kapağı çevresindeki yağ birikintileri

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 379
favori
like
share