Benim gözümle mutluluk;

Küçücük bir sevgidir mutluluk. Bazen, ufacık bir tebessümle belli eder kendini. Bazen de bir göz kırpmayla. Sevildiğini, değer verildiğini bilmek ve hissetmektir mutluluk.
Mutsuz bir kalbe dokunmak, onu ısıtmaktır mutluluk. Beraberce gülebilmek, paylaşmaktır. Seni seviyorum diyebilmektir. Yaşarken nefes alabilmektir. Her türlü yoksunlukta, var olabilmektir mutluluk.
Bazen var olmayanı yaşamak, hissetmek demektir. Soyut bir kavram olsa da, somut yönünü gösterir mutluluk. En mutsuz olduğun anda bile, içinden bir şey koparcasına, doyasıya gülebilmektir mutluluk.
Yitip giden sevdalarını, bir tebessümle anabilmektir mutluluk. Yaşamadığın güzel duyguları tatmaktır mutluluk. Sana ihanet edenleri, kazık atanları bir kalemde silebilmektir mutluluk.
Yürümeyi unutan bir bedenin, ayağa kalkıp tekrar yürümesidir mutluluk. Kaybettiğin yaşama sevincini, güzel bir duyguda hatırlamaktır mutluluk.
Hayallerde de olsa, yakalayamayacağını bilsen de, gökkuşağı peşinde koşmaktır mutluluk. Hayatın her rengini yaşamak ve bir pay çıkarmaktır mutluluk.
Gökkuşağını yakalayabilenlerin, tattığı duygudur mutluluk. Bazen de polyannacılık oynamaktır mutluluk. Her yenilgiden zaferle çıkabilmektir.
Korktuğun karanlık gecelerin arkasından gelen, aydınlıktır mutluluk. Dikenli telleri aşıp, yıkılması gereken duvarları yıkıp, geçebilmektir mutluluk.
Kötüyle iyiyi, ihanetle sevgiyi, merhametle merhametsizliği birbirinden ayırabilmektir. Yaşanması gereken sevdaları yaşayabilmektir mutluluk.
Bu dünya da yolcu olduğumuzu bilerek, yapabileceğimiz şeyleri ertelememektir mutluluk. Küçük bir çocuğun, bebek kokan ellerini sevebilmektir. Onun gözlerinin içerisine bakarak çocukluğuna tekrar geri dönebilmektir. Velhasıl yaşarken hayatın kıymetini bilebilmektir mutluluk.


MELODİ AKÇAY

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 522
favori
like
share
Mormenekşem Tarih: 03.10.2009 15:27
elllerine sağlık
BULUVEY Tarih: 03.10.2009 09:21
emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım
sevgi Tarih: 03.10.2009 09:14
Emeğine Sağlık Canım