Yaratılış itibarı ile kadınların ve çiçeklerin istekleri birbirlerine çok benzerler. Temel ihtiyaçlarından hemen sonra sevgi ve ilgi isterler. Bu bakımdan kadınlar çiçekleri daha iyi anlıyorlar.

Türkiye`de hobi bahçeciliği alanında öncü firma Botanika`dan Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı, Çiçekler tabiatın en hassas ve en renkli canlısıdır. Kadınlar da yaratılış itibarı ile hassas ve duygusaldırlar. Bu sebeple kadınlar, tabiatın en hassas ve renkli canlısı çiçekleri severler diyor.

Kadınların sahip olduğu anaçlık duygusu ile çiçeklere çocukları gibi baktıklarının altını çizen Şamcı, “Kadınlar çiçeklerin canlı ve ilgiye ihtiyaçları olduğunu çok iyi bilirler diyor. Şamcı vazoda bulunan çiçeklerin daha uzun süre yaşamaları için 2 günde bir vazodaki suyun değiştirilmesi gerektiğini vurguluyor. Suyu değiştirilen çiçek saplarının da 2 cm kadar kısaltılması durumunda çiçeklerin ömrünün daha da uzadığına dikkat çekiyor. Saksıda yetişen çiçeklerle ilgili olarak Şamcı, “Saksı çiçeklerini bulundukları ortamın ısı, ışık ve nem durumuna göre seçmek ve yerleştirmek gerekiyor. Saksıdaki çiçekler için sulama önemlidir. Toprağın nemi kontrol ederek 2 cm kadar toprağa bastırın ve parmağınızda ıslaklık hissetmiyorsanız çiçekleriniz sulayınâ diyor. Saksı bitkilerinin toprağının da en geç 18 ayda bir değiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Şamcı, “Bir süs bitkisi bir saksıya ya da bahçeye dikildiği zaman gübre de verilir. Botanika çiçekler için özel olarak ürettiği Çiçek Coşturan ürünü ile çiçeklerin ihtiyacı olan tüm besin maddelerini bir kerede almalarını sağlıyor diyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 550
favori
like
share
Cin_S Tarih: 08.09.2011 20:53
teşekkürler.
Sheker Girl Tarih: 04.10.2009 16:40
TeşekkürLer ..!
HaNıM aGa Tarih: 04.10.2009 01:47
teşekkürler....