limon ve maydonoz neye yararUzmanlar, maydanoz ve limonun A ve C vitamininin kaynağı olduğunu, doğal kullanıldıkları için de bu vitaminleri olduğu gibi vücuda aktardığını belirtiyor. Çiğ olarak tüketilen maydanoz ve limon, vitamin kaybına yol açmıyor ancak, maydanozun tazyikli su ile çok iyi yıkanması gerekiyor.

Limonun faydaları

- Yemeklerde alınan gıdalardaki vitaminin enerji maddesine dönüştürülerek, enerjinin açığa çakması için gerekli vitaminler maydanoz ve limonda var.

- Yemek sırasında maydanoz ve limonun da yenilmesi halinde vücutta enerji oluşmasına katkı sağlayarak, insanın zinde kalmasını sağlar.

- Her fırsatta yenilmesi gereken maydanoz ve limon, vücudun örtü dokusunu, bağ dokusunu ve iç organları örten dokuları sağlam ve sağlıklı kılar.

Maydanozun faydaları

- Özellikle bazı insanları rahatsız eden ağız kokusunu giderir. Özellikle maydanozun ağız ve midede sağladığı koku, etrafa yayılması istenmeyen kokuları önleyerek, hoş bir koku oluşmasını sağlar.

- Sindirim salgısını artırıcı özelliğe sahip olan maydanoz, sindirimi kolaylaştırarak, mideye yardımcı olup alınan gıdaların rahatça hazmedilmesini sağlar.


Karaciğer için maydonoz-limon kürüAhmet Maranki vücudumuzun en önemli organlarından biri olan karaciğer için maydonoz ve limon kürünü anlattı.Karaciğeriniz için işte maydonoz limon kürü:

15-20 arası maydanozu sapları ile birlikte mutfak robotuna veya el blenderine koyun ve üzerine 2 yemek kaşığına yakın limon suyu ve yarım bardak civarı da su ekleyin.
Daha sonra mutfak robotunu çalıştırın ve parçalanması bitinceye kadar iyice karıştırın. En sonunda oluşan kürü alın ve ertesi gün sabah kahvaltısından önce aç karına olmak şartı ile az için ve bunu 15 gün boyunca uygulayın. Bu kürü içtikten sonra yarım saat ile kahvaltı yapabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra bu küre 1 hafta boyunca ara verin. Bu 1 hafta sonunda aynı şekilde tekrar bir 15 gün daha denilenleri uygulayın ve 5-6 ay sonra durumunuza göre tekrar yapmanızın gerektiği bir durumda bu kürü tekrarlayın.

Şayet karaciğerinizdeki yağlanma ileri seviyede ise, maydanoz limon kürüne paralel olarak aynı günün akşamı için lavanta kürü de yapıp uygulayabilirsiniz. Şayet size verilen tüm bu verileri takip ederseniz ve yılda birkaç kez uygularsanız karaciğerinizdeki yağlanmayı önlemiş olursunuz.

Karaciğer ilerde siroza da dönebilen bir hastalık sahibi organımızdır. Tüm bu yaptığımız kürler sayesinde karaciğerimizi siroza karşı korumuş oluruz ve aynı zamanda arındırırz.
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5438
favori
like
share