Aşk için değişmek ne "asla" demek ne de tamamen kumandayı ona vermek değil! Erkeklerin en sık şikâyet ettikleri sorunları ve kendinizden vazgeçmeden uygulayabileceğiniz çözümleri yazımızda bulacaksınız.

Sevgiliniz sizi el üstünde tutuyor, duygularınız karşılıklı, tek bir konu dışında her şey neredeyse mükemmel. Her gülün dikeni olduğu gibi ilişkilerde de zaman zaman bazı pürüzler ortaya çıkar. Erkekler hoşnut olmadıkları konuları çoğu zaman ya açıkça söylemeyi ya da imalarla belli etmeyi seçerler. Sorun belki gece gezmeleriniz, belki fazla açık olduğunu düşündüğü dekolteleriniz, belki de katıldığınız iş seyahatlerinin sıklığıdır.

Bunlardan vazgeçmenizi talep ettiğinde, sinirlenip "Bu ne cüret!" diye onu terslemeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu tavrınızın onun gururunu kıracağını ve her sorunun bir çözümü olduğunu unutmamalısınız. Kendinizden vazgeçmeden deneyeceğiniz birkaç uyumlu değişiklik, ilişkinizdeki huzuru arttıracağı kadar sizi de birbirinize yakınlaştırır.

"Değişimin Kitabı" kitabının yazarı Cyndi Haynes, değişmeyi kelime anlamından çok ilişkilerde uyum sağlamak olarak algılamak gerektiğini ve bunu başaran kadınların ilişkilerinde avantaj kazandıklarını ifade ediyor. Özellikle de bu değişimler, kadınlar üzerinde pozitif ve yaratıcı bir etki yaratıyorsa, ilişkilerinde de olumlu yansımalara tanık olacaklarını vurguluyor.

Artık kadınlık gururunuzu ve önyargılarınızı bir kenara bırakın. Değişimin uyum sağlamak olduğunu hatırlayarak önerilerimize kulak verin. Sizler için erkeklerin en sık şikâyet ettikleri sorunları ve kendinizden vazgeçmeden uygulayabileceğiniz çözümleri araştırdık.

Erkek arkadaş istekleri:


1) TARZINIZI DEĞİŞTİRMENİZİ İSTERSE...

Giyim tarzınızı fena bulmadığını ancak daha şık giyinebileceğinizi ifade ediyorsa, ilk etapta yanında nasıl giyindiğinizi gözünüzde canlandırın. Dudak parlatıcınızı yapışkan bulup sizi öpemediğinden şikayet ediyorsa, yanında daha hafif dudak parlatıcıları sürün. Saç kesiminiz veya saç renginiz hakkında ima yoluyla taleplerini dile getiriyorsa, geçici şampuan boyalar sayesinde değişik tonların size yakışıp yakışmadığını öğrenebilirsiniz.

Okuyucumuz Merve konu hakkındaki deneyimini bizimle paylaştı: "Erkek arkadaşımı etkilemek uğruna rahatsız ama seksi, dekolte elbiselerle yemek davetine katılmıştım. Bir süre sonra rahatsızlık yerini gerginliğe bıraktı. Üzerimdekilerin sırıttığını ve kendim gibi olamadığımı düşünerek, daha rahat edebileceğimize inandığım yakınlardaki bir bara gitmeyi önerdim. Yol üzerindeki evime uğrayıp hızla şık bluzumu ve jean pantolonumu giydim. Beni o halimle gördüğünde daha çekici bulduğunu söylediğinde, kendime eziyet ederek ne kadar yanıldığımı ve onun aslında doğallıktan hoşlandığını fark ettim."

Gülünç duruma düşmemek için önerilerini ve taleplerini tam anlamıyla hayatınıza adapte etmeden önce, deneme turlarını onun yanında yapın. Erkek arkadaşınızın size yakışacağını düşünerek sunduğu önerileri, iltifat olarak algılayın ve denemek için kendinize şans tanıyın. Onu dikkate almanız hem onu mutlu edecek, hem de size gerçekten yakışabilecek yeni şeyler keşfetmenizi sağlayacaktır.

O kadar da değil!

Şayet öneri ve teklifleri, tarzınızda küçük değişimlerin ötesine geçiyorsa, 29 yaşındaki Esma'nın deneyime kulak vermenizde fayda var: "Eski erkek arkadaşımın dile getirdiği öneri ve teklifler zamanla beni annesine benzetmeye çalıştığını anlamamı sağladı. Beraber alışverişe çıktığımızda bana döpiyes takınılan ve hanım hanımcık elbiseleri öneriyordu. İlk zamanlarda benim tarzıma uymayan giysiler olmasına rağmen, çok üstelemeyerek daha çok beğenileceğimi düşünerek giyiyordum. İlerleyen zamanlarda işin boyutu da ilerledi ve briç, golf gibi daha orta yaşlıların oynadığı oyunları öğrenmemi teklif etti. O an anladım ki, beni kafasındaki ideal kadına çevirmeye çalışıyordu ve O ben değildim."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 339
favori
like
share
Sylar Tarih: 08.10.2009 08:52
Burdaki değişim kıyafet üzerine imiş...

Giydiklerimden rahatsız ya beni nasıl beğenmiş. Ruhumu sevdi herhalde.
ziki Tarih: 03.10.2009 18:43
[COLOR="Pink"]değişMesini bekLemek hep sorun çıKartır....neDen oLduğu gibi kabuLu denemiyorLar ki
Nerqish Tarih: 03.10.2009 18:36
[COLOR="SlateGray"]Degisirler degisirler hoyttt dedimmi akli cikar
CADIKIZ Tarih: 03.10.2009 18:13
bende soruyom valla hic degismiyo kopek inatlilar iste ama herseyi bizden beklerler:18:
Nerqish Tarih: 03.10.2009 18:04
[COLOR="SlateGray"]Ya bir kadin erkek arkasinin degismesini istiyorsa? :72: