Lamborghini Track Day İstanbul Etabı - Lamborghini Track Day İstanbulLamborghini Track Day 2009 ayağı 3-4 Ekim tarihleri arasında İstanbul Park Formula 1 pistinde düzenlenecek.

Doğuş Otomotiv'den yapılan yazılı açıklamada, İtalya'dan gelen özel Lamborghini pilotları eşliğinde düzenlenecek etkinliğe katılanların Lamborghini modellerinin yüksek performansına tanıklık edecekleri belirtildi.

Yapılan açıklamada, Lamborghini Track Day aktivitesinde Motorsportları tecrübesine sahip İtalyan pilotlar tarafından müşterilere profesyonel sürüş eğitimi verileceği ve isteğe göre de Lamborghini müşterilerinin kendi araçlarıyla da pistte sürüş keyfine varabilecekleri kaydedildi.

Açıklamada, profesyonel sürüş eğitiminde Lamborghini'nin kullanılacak modelleri ve özellikleri şöyle sıralandı:

''Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni: Kült konumuyla öne çıkan olağanüstü test sürücüsü Valentino Balboni şerefine yapılmış olan ve onun adını taşıyan modelidir. Sadece 250 adet üretilecek olan bu model, 550 beygir gücüne ve 320 km/s'lik azami hıza sahip. LP 550-2, 0 – 100 hızlanmasını 3,9 saniyede yapıyor.

Lamborghini'nin tüm zamanların en başarılı modeli olan ve toplamda 9 bin adetten fazla satmış olan Gallardo'nun en yenisi, sadece farklı tasarımı ve özel donanımıyla değil, eşsiz teknolojisi ile de öne çıkıyor.

Model isimliğinde belirtildiği gibi: '550' rakamı beygir gücünü, '2' ise arkadan itişi ifade ediyor.

Gallardo LP 560-4: Gallardo LP 560-4'ün ismindeki LP (Arkada boyuna) motorun pozisyonunu ifade ediyor. Boyuna ve ortaya yerleştirilen motor, 560 metrik beygir gücü üretiyor.

Lamborghini, '4' rakamını da aracın daima dört tekerlekten çekişli olduğunu hatırlatmak için kullanıyor. 5,2 litrelik hacimde ve FSI direkt enjeksiyon yöntemi ile 8000 devirde 560 metrik beygir güç üretiyor. Gallardo LP 560-4 modeli, 3,7 saniyede 100 km/saat, 11,8 saniyede ise 200 km/saat hıza erişiyor.''

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 402
favori
like
share