Duyduğu ezan sonrası dünyası bir anda değişen Alman turist Edith Gebauer Alanya Müftülüğü'nde Kelime-i Şehadet getirdikten sonra gözyaşlarına engele olamadı.
Antalya'nın Alanya ilçesinde Müslüman olan Alman turist kelime-i şehadet getirirken sevinç gözyaşlarını tutamadı. Müslüman olmak istediğini söyleyerek Alanya Müftülüğü'ne başvuran 54 yaşındaki Alman turist Edith Gebauer "Edibe" ismini aldı. Gebauer kendisini en çok ezanın etkilediğini anlattı.

Alman Gebauer için Alanya Müftülüğü'nde ihtida programı düzenlendi. Alanya Müftüsü Muhammet Gevher İslam dininin şartlarını anlattıktan sonra Alman Gebauer'e içten bir şekilde şartları kabul edip etmediğini sordu. Şartları kabul eden Gebauer Alanya Müftüsü Gevher'le birlikte Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. "İslam dinini seçerek müslüman olmak demek ebedi mutluluğu seçmiş olmak demektir." diyen Gevher "Müslümanlığı seçmekten daha güzel bir şey olamaz. Allah geçmiş günahlarını affedecektir. Dualarımız bu yöndedir. Hayırlı olur inşallah." diye konuştu.

Müftü Gevher'in bu sözlerinin ardından kendini tutamayarak gözyaşlarına boğulan Gebauer "Şimdi kendimi çok mutlu ve hafiflemiş hissediyorum. Müslüman olmakla iç huzuru buldum ve rahatladım." diyerek mutluluğunu dile getirdi. Daha sonra Alanya Müftüsü Gevher Alman Gebauer'e ihtida belgesi verdi. Gebauer önümüzdeki günlerde Alanya'ya yerleşmeyi düşünüyor.

Müslümanlığı seçen Alman Gebauer en çok okunan ezanlardan etkilenmiş. Gebauer Alanya'ya ilk defa 1998 yılında gelmiş. 2002 yılında eşi vefat ettikten sonra çok büyük bir üzüntü yaşayan Gebauer manevi bir boşluğa düşerek arayış içerisine girmiş. Alanya'da bir Türk ailesiyle tanıştıktan sonra hayatı değişen Gebauer Müslümanlar'ın yaşantısına hayran kalmış. Müslümanlığı seçmeden önce Katolik olan Gebauer'ın tercihinde her gün 5 vakit okunan ezan büyük rol oynamış.

Bir Türk aileyle tanışması kendisi için dönüm noktası olan Gebauer "Türk ailenin evine gidip gelmeye başladım. Orada aile yapılarının ne kadar düzgün ve birbirlerine karşı ne kadar saygılı olduklarını gördüm. Özellikle ibadetlerine çok büyük önem vermeleri beni çok etkiledi. İlerleyen günlerde Alanya'ya yerleşeceğim." dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 525
favori
like
share
keskinkilic_68 Tarih: 07.10.2009 09:53
işte biz hakikaten dinimizi hakkıyla yaşadığımız zaman insanlar fevç fevç islam dinine dahil oalcaktır.

ne mutlu o aileye ki bir kişinin imanına vesile olmuşlar. Rabbim bizlerede nasip etsin.
kul34 Tarih: 07.10.2009 09:45
ALLAH RAZI OLSUN