Hürriyet'in Trabzonspor bombası


Hürriyet Gazetesi bugünki spor sayfasında Trabzonspor ile ilgili bomba bir iddia ortaya attı.
Trabzon yönetimi üst üste gelen kötü sonuçlar nedeniyle teknik direktör Hugo Bross ile yolları ayırmaya karar verdi.

Hürriyet Gazetesi'nin bomba iddiası

Samet Aybaba ile görüşen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Aybaba'ya sezon sonuna kadar sözleşme önerdi. Aybaba ile 1+1 yıllık olarak prensipte anlaşma sağlandı.

Kesin anlaşma sağlandığı taktirde Hugo Bross'un sözleşmesi tazminatı verilerek feshedilecek, yerine Samet Aybaba gelecek. Böylece lige verilen aradan sonra, İstanbul'daki Galatasaray maçına takımın başında Aybaba geçecek.

Öte yandan kulübün teknik direktörü olarak Aybaba olmadığı takdirde bir başka alternatif isim olarak Ünal Karaman'ın adı geçiyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 544
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 06.10.2009 14:29
hadi bakalım hayırlısı
C.a.d.ı Tarih: 06.10.2009 14:09
Aybaba: "Sivasspor olabilir.."

Bülent Uygun'un istifasının ardından ismi Sivasspor'la anılan Samet Aybaba, "Yöneticilerle konuşmak gerekir. Görüşme yapıldıktan sonra bir şeyler yapılabilir" dedi...
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Aybaba, Trabzonspor ve Bursaspor’da temeli oluşturan teknik adam olmasına karşın istenmediğini belirtirken, Beşiktaş konusunda sürpriz gelişmelerin yaşanabileceğini söyledi.

İşte Samet Aybaba’nın çarpıcı sözleri:

SİVASSPOR OLABİLİR

Trabzonspor bana sadece sezon başında teklif getirdi. Şu anda herhangi bir temas yok.

Sivaspor’dan da henüz bir teklif almadım. Orada insanlar bunu düşünüyor, konuşuyor olabilirler, bizim de ismimiz geçiyor, insanlar bunu oldu diye algılıyorlar.

Şu anda düşünmüyorum. Sivasporlu yöneticilerle konuşmak lazım, ne düşündüklerini bilmemiz gerekiyor. Görüşme yapıldıktan sonra bir şeyler yapılabilir.

BÜLENT UYGUN YANLIŞ YAPTI
Üç dört hafta önce Bülent Uygun’u aradım. Olabilir, teknik direktör, takım iyi giderken ne olduğunu anlayamaz, zaman o kadar çabuk geçer ki dedim. Önemli olan kötü gidiş de bir duruş sergileyebilmektir dedim. Direnmedi, yanlış yaptı. Devam etmesi gerekirdi.

YÖNETİCİ KAPRİSLERİ BAŞARINIZIN ÖNÜNE GEÇİYOR
Bu ülkede elde ettiğiniz başarılara bakılmıyor. Kişilerin siyasi ya da başka özelliklerine bakarak karar veriyorlar. Herkes bir rüzgarı arkasına alıyor, işini yürütüyor. Yöneticilerin kaprisleri oluyor. Bu teknik direktör bana selam vermedi, bunu istemiyorum diyor.

TRABZONSPOR’DA BAŞARILI OLDUM
Biz Trabzonspor’da çalışırken, bütçeyi 3 milyon euroya yaptık, şimdi 20 milyon Euro harcandı. Özkan Sümer ile birlikte ilk sezon Türkiye Kupası’nı kazandık. İkinci sene lig ikincisiydik. Ben takımdan ayrıldım.O dönem Trabzonspor’un temellerini attık. Bence başarılı olduk. Kimse bunu görmüyor. Ama orada kişisel kaprisler her şeyin önüne geçiyor.

BURSA’DA BEŞİKTAŞLI OLDUĞUM İÇİN SEVİLMEDİM
Aynı şey Bursa’da başıma geldi. Ben gittiğimde Bursaspor son anda kümede kalan bir takımdı, biz temeli kurduk; bakın şimdi nerelere geldi. Tabii ki Ertuğrul Sağlam’ın da başarısı var. Geçen sezon 6 maçta 5 galibiyet aldık. Bunların içerisinde Sivasspor ve Galatasaray maçları da vardı. Başından bu yana Beşiktaşlı olduğumuz için bizi protesto ediyorlardı. Diken üstündeydik.

SAĞLAM DA BEŞİKTAŞLI ONU SEVİYORLAR
Ertuğrul Sağlam’ın baskı olmadı, daha rahat hareket etti. Ertuğrul sağlam, Beşiktaş’ta hem futbolculuk, hem teknik direktörlük yaptı. Ben sadece futbolculuk yaptım Beşiktaş’ta ama ben her maçtan sonra yuhalandım. Ertuğrul geldiğinde çok büyük bir çoşkuyla karşılandı.

BEŞİKTAŞ’LA İLGİLİ BİR SÜPRİZ OLABİLİR
Beşiktaş’tan teknik direktör olarak çok teklif aldım. Ama yine birileri karşı çıkıyor diye transferimiz gerçekleşmedi. Beşiktaş’ta futbol adına yapılan şeyler doğru değil. Şu ana kadar beklentilere cevap vermiş değil. Bundan sonra değişir mi bilmiyorum.

Beşiktaş benim takımım, önümüzdeki dönemde ben 6 sene kaptanlık yaptım. 15 yıl top oynadım. Beşiktaş’ın sorunlu olduğu bir dönemde bize ne görevi verilir ise verilsin yaparız. Diğer takımları çalıştırırken de ben bunları söyledim. Bazıları gerçek duygularını saklıyor.

Burası Türkiye ne olacağı belli olmaz. Önümüzdeki dönemde benim adıma Beşiktaş’ta bir sürpriz yaşanır mı bilemem, bekliyoruz.


:72: baksana çaykaralı

Allah yazdıysa bozsun bu adam gelmesin aman aman
Asi Çaykaralı61 Tarih: 06.10.2009 13:49
size de gelmez gibime geliyor
C.a.d.ı Tarih: 06.10.2009 13:48
şu adamı alında bize gelme gibi bir ihtimali kalmasın korkuyorum başımıza bela olacak diye :72:
Asi Çaykaralı61 Tarih: 06.10.2009 13:39
ama gelmesi gündemde olan bece senol hoca ünal hoca var gündemde var ise
keskinkilic_68 Tarih: 06.10.2009 12:13
yok ya yalan haber yönetim yalanladı

zaten gelmesin
Asi Çaykaralı61 Tarih: 05.10.2009 16:16
evet bende bugun bir gazeteden okduum yaziyor kı daha bize gelmez fotomaç yazdi
keskinkilic_68 Tarih: 04.10.2009 21:20
yöetim yalanlamış die okudum bende ?

yarın belli olur.
Asi Çaykaralı61 Tarih: 04.10.2009 18:49
ben bunu okudum haber 61 de ama yalabndr bence