Open Dns - Yasaklı Siteleri Açma - Open Dns İle Yasaklı Site Kalmasın - Hızlı Dns Numaraları - En Yeni Dns Numaraları

Sitelere konulan yasaklamalardan ve bağlantıdaki yavaşlıktan bıkmış durumda iseniz . Bunların temel nedeni internet hizmet sağlayıcısı olarak tercih ettiğimiz TürkTelekom’un DNS adresleri. Bu adresler ülkemizde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıldığı için internetteki yavaşlama bazen rahatsız edici olubiliyor. Yani anlayacağınız hem özgür olmayan hem de yavaş bir internetle karşı karşıyayız. İşte bu sırada devreye Open DNS giriyor. Open DNS sayesinde hem internetiniz hızlı olacak hem de TürkTelekom’un yasakları ile sizin ilginiz olmayacak . Bu arada şunu belirtmek isterim .. Var olan internet asla hızlandırılamaz sadece aldığınız paket en iyi şekilde kullanılabilir. İnterneti hızlandırma olarak bahsettiğimiz durum da budur.

İlk olarak Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Yerel Ağ Bağlantısı yolunu izliyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir bölüm çıkıyor..

Şimdi özellikler butonuna tıklıyoruz .. Karşımıza aşağıdaki gibi bir bölüm çıkıyor..

Yukarıdaki pencerede İnternet Erişim Kuralları(TCP/IP)‘yi seçiyoruz ve özellikler diyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak..

Son olarak yukarıdaki pencereden Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı seçiyoruz ve boşluklara sırasıyla;

208.67.222.222
208.67.220.220

bilgilerini giriyoruz. Daha sonra Tamam butonuna tıklıyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarınız açıldıktan sonra web tarayıcınıza [url]http://welcome.opendns.com[/url] yazıp ayarları test edebilirsiniz.

Alıntıdır

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 6609
favori
like
share