Kendi sahasında Kayserispor'a 1-0 mağlup olan Eskişehirspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay, bir gol atmaları durumunda skorun farklı olabileceğini belirtirken, Selçuk Dereli'nin yönettiği bir maçtan puan alma şanslarının da sıfır olduğunu söyledi.

ESKİŞEHİR - Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son paslarda dikkatli olamayan Eskişehirspor'un golü bulamadığını söyledi.

Çalımbay, Eskişehirspor'un kaybettiği üç puan nedeniyle üzgün olduğunu belirterek, Kayserispor karşısında şansızlıklar yaşadıklarını kaydetti.

Eskişehirspor'un maçtaki şansızlığının maçın orta hakemi Selçuk Dereli ile başladığını ifade eden Çalımbay, ''Ümit Karan ve Youla'nın maçın başında sakatlanıp çıkması da dezavantaj oldu. Hiçbir zaman oyundan kopmadık. Her türlü baskıyı yaptık. Girdiğimiz pozisyonlarda son paslarda dikkatli olamadığımız için golü bulamadık. Kayserispor'a bir gol atabilseydik çok farklı bir maç olabilirdi. Geçen sezon yaşadığımız hakem hatalarını yaşamaya devam ediyoruz. Selçuk Dereli'nin yönettiği bir maçta Eskişehirspor'un maç kazanma şansı sıfır. Kayserispor'da yere yatmayan oyuncu yoktu. Bir hakem bir maçı ancak bu kadar kötü yönetebilir.'' diye konuştu.

'KAYBETTİĞİMİZ PUANLARI TELAFİ EDECEĞİZ''
Eskişehirsporlu futbolcu Burak Yılmaz da Kayserispor karşısında iyi bir futbol sergilediklerini belirterek, Eskişehirspor'un şanssız bir şekilde maçı kaybettiğini bildirdi.

Eskişehirszpor'un maç boyunca oyunun hakim tarafı olduğunu anlatan Yılmaz, ''Top bizi istemedi. Kayserisporlu futbolcuların hepsini tanıyoruz ve beraber oynadık. Ancak, Kayserisporlu oyunculardan yatan kalkmadı. Çok zaman geçirdiler. İyi bir takım olduğumuzu her fırsatta göstereceğiz. Önümüzdeki lig arasını iyi değerlendirip bir seri yakalamak istiyoruz. Kaybettiğimiz puanları ilerideki haftalarda telafi edeceğiz.'' Dedi.

KAFKAS: İYİ YOLDAYIZ
Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas da Eskişehirspor deplasmanından üç puanla dönmenin zor olduğunu belirterek, Eskişehirspor maçı kazanmanın verdiği mutluluğu dile getirdi.

Kayserispor'un üst sıralarda yer almak için çalıştığını anlatan Kafkas, ''İyi ve genç bir takımımız var. Zaman içinde daha iyi bir takım olacağız. Eskişehirspor karşısında haklı bir galibiyet aldık. Genç ve tecrübeli oyuncuları kaynaştırmaya çalışıyoruz. İyi yoldayız. Haksız bir galibiyet almak benim yapımda yok. Oyuncularım da gol attıktan sonra önde olmanın verdiği psikolojiyle yerde çok kaldı. Onlara böyle bir talimat vermedim. Çalınmış bir galibiyeti kabul edemem. Böyle bir galibiyeti kimseye yakıştıramam. Yanlış bir şey yaptıysak Eskişehirspor ve taraftarlarından özür dileriz.'' dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 433
favori
like
share