Ayrılığın arkasından yaşanılan süreç, yas dönemine benzer. Kendinizi biraz aciz hissetmeniz normaldir ancak bunun bir kriz olduğunu ve geçeceğini unutmayın. Kendinizi oyalayın!

Kendinizi koltuğun üstünde aşk filmleri seyredip ağlarken yakaladıysanız, hemen kalkın televizyonu kapatın. Kuaförünüzü arayın, kendinizi güzelliğin mutluluk verici kollarına atın. Ancak depresyon yüzünden yanlış kararlar verme ihtimaliniz yüksektir. Büyük değişiklikler yaptırmaktan kaçının. Sarının hiç yakışmadığı bir teniniz varsa, hırsınızı saçınızdan çıkarıp sarıya boyatmayın. En iyi kuaförünüze gitmeden, telefonda kötü bir gün geçirdiğinizi ve saçma bir istekte bulunursanız, yapmamsı gerektiğini açıklayın. Anlayacaktır!
İş dönüşü onun evinin önünden geçip, ışıkların yanık olup olmadığını kontrol etmek istiyorsunuz. Aman ha! Ayrılık sürecinde bu tarz davranışlardan uzak durmak gerekiyor. En iyisi, kendinize bir miktar para ayırın. Alış verişe çıkın. Ayakkabı almak, neredeyse tüm kadınların hoşuna gider. Ancak ayırdığınız para kadar harcamaya özen gösterin. Ayrılık acısına, faturayı ödeyememe derdi eklenmesin.
Kendinizi iyi hissetmek için, öncelikle vücudunuzun ve beyninizin mutlu olması gerekiyor. Henüz yoga ile tanışmadıysanız, bunun için daha doğru bir zaman bulamazsınız. Nasıl yapıldığını bilmiyor musunuz? İnternette her şey elinizin altında, seyredin öğrenin. Ayrıca piyasada istemediğiniz kadar çok DVD bulmanız mümkün.
Ayrılık ardından biraz dertlenmeye de hakkınız var. Arkadaşlarınızı eve toplayın. Bir şişe şarap açın. Sarhoş olun ancak alkolün denetiminizi kaybettirip onu aramanızı sağlayacağını da aklında tutun. Bunun önlemi, telefonunuzu kapatıp, arkadaşlarından birine teslim etmek ve sizin bilmediğiniz bir yere saklamasını söylemektir. Sabah olup ayılana kadar da telefondan uzak durmuş olursunuz.
Kendinize biraz güzel vakit geçirtmeye çalışın. Eve dönerken bir demet kır çiçeği alın. Yarısını vazonuza koyun. Diğer yarısını banyo küvetine atın. Suyu doldurun, etrafına mumlar yakın, içine güzel kokulu yağlar damlatın. Ruhunuzu dinlendirecek bir müziğin size eşlik etmesine izin verin. Gevşeyin ve banyonun tadını çıkarın.
Ağlama krizine tutulmak üzereyseniz, hemen teybe ritimli bir şarkı koyun. Deli gibi dans edin. Belki biraz egzersiz yapmak istersiniz. Vücudunuzu yorun, terleyin. Sonunda kendinizi koltuğa atacaksınız ve kolunuz kalkmayacak kadar bitkin olacaksınız ama ağlamanız geçecek.
Son olarak unutmayın ki, ayrılık acısı yaşanmadan geçmeyecektir. Zamanını tamamlamadan bu sızıdan kurtulmaya çalışırsanız, ileriki zamanlarda daha büyük yıkımlara sebep olacaktır. Yasınızı tutun ama kendinizden vazgeçmeyin!

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 357
favori
like
share
Nerissa-Su Tarih: 11.10.2009 09:35
faydalı olacaksa ok
ziki Tarih: 11.10.2009 09:34
[COLOR="Pink"]bunu başucuMamı koysaM ne
Nerissa-Su Tarih: 11.10.2009 09:29
teşeekkürrrrrrr
gunkam Tarih: 10.10.2009 19:33
salam,men aglamasam basqalarina "xosbextem" kimi gorsene bilmerem...bir damcisa yas cixmalidiki gozumden o gunum yaxsi kecsin.mene ele gelirki men aglamasam gule bilmerem. deyirlerki urek yanmasa gozden yas cixmaz,menim ureyim her gun yanir...ayriliq insani herseyde dala salir,hec kime ayriliq arzulamiram...