Formula 1'den sıkılan Michael Schumacher ile gençlik yıllarına gidiyoruz


Aslında McLaren taraftarı olmamdan ötürü Michael Schumacher'i pek sevmiyorum. Zaten F1 oyunlarında yeterince ezdiğim bu şahsiyeti bir de kart yarışlarında karşılaşmak hoş oldu. Geçtiğimiz yıllarda yine kendi ismine böyle bir oyun yapılmıştı fakat gerçekten çok kötüydü. Bu sefer işi Almanlar devralmışlar. Baştan sona Alman kokan Michael Schumacher World Tour Kart 2004, hız tutkunlarını tatmin etmese bile go kart zevkini tatmanızı sağlıyor.
Michael Schumacher de kimmiş? Babası gelsin
Her tür oyunu sevsem de benim için yarış oyunları farklı bir yere sahip. Hele hele iş hata affetmiyorsa aldığım zevk o kadar artıyor. F1 oynarken yapılan ufak bir hata ile kopan kanat yüzünden başta gittiğim halde sonlara düşmek, çok ses getiren Need For Speed: Underground'da 8 turluk yarışın son virajına hızlı girip sonuncu bitirmek, insanı ne kadar sinir etse de benim oyuna bağlılığımı arttırıyor. Bazılarımız pes edip bırakır, bazılarımız ise hile ile orayı geçmeye çalışırlar. Aslında önemli olan azmedip kendinizi aşmanızdır. İşte o anda oyunun size vermeye çalıştığı hazzı yakalayabiliyorsunuz. Şimdi konumuz go kart. Elimizde içlerinde Peru, Japonya, Amerika ve Almanya gibi çeşitli şehirlerde geçen, başta eğlencelik gibi gözükse de etapları geçtikçe ciddileşen bir oyun var. Özellikle kariyer modunda oynarsanız 3 ayrı seçenek var. İlkini bitirmek pek sürmüyor fakat ikincisi gerçekten sizi zorluyor. Her yüksek derece ile bitirdiğiniz yarış sonunda ödüller kazanıyorsunuz. Değişik renklerde kasklar, tulumlar vs. Ayda 1 yada 2 kere arkadaşlarla yarışmaya gittiğimden gerçekçiliği sınamam kolay oldu. Gerçi bizim kullandığımız araçlar buradakiler kadar hızlı değil ama olsun. Yinede oldukça başarılı olmuş. Aracın yol tutuşu, ani bir frende neredeyse durması oldukça gerçekçi. Pistler kaliteli. Her şehre göre ufak görselliklerle süslenmişler. Grafikler oldukça temiz ve net. Bilgisayarı da pek zorlamıyor. Özellikle kapalı alanlarda rastladığım ışıklandırmaların kalitesi dikkatimi çekti. Yapay zeka aslında iyi denebilir. Fakat herhangi bir sebeple sizi geçmelerine izin verirseniz yakalamak çok zor oluyor. Ama siz öndeyken onlar size pek yetişemiyor. Tabii ki en büyük rakibiniz Michael Schumacher. Genelde yarışlara en başta başlıyor. Eğer sıralama turlarına katılırsanız bazen onu geçip ilk sırada başlayabiliyorsunuz ki bu gerçekten önemli bir avantaj sağlıyor. Müziklerinde tarz olarak tekno hakim. Ne kadar NFS: Underground gibi hızlı turlar geçirmesekte müziğin üzerinizdeki etkisini hissediyorsunuz. Ayrıca Multi-Player modu ile Lan Party'lerinde değişik tarz arayanlar için iyi bir tat olabilir.
Son Sözler :
MSWT Kart 2004, son zamanlarda çektiğimiz yarış oyunu sıkıntısına bir nebze iyi gelebilir. Ama sonuçta sadece bir go kart oyunu yani ömrü bence en fazla 10-15 gün. Yinede denenmesi gereken bir yapım.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 351
favori
like
share