Yarışlarda yarış bir yere kadarmış.


Hızlı Ve öfkeli misiniz?
Sinemada hızlı ve öfkeli (fast and the furious) filmini izlerken ister istemez o tür araçlara sahip olup geceleri yarışmak istemiştim. Hele NOS denilen o alet beni iyice delirtmişti. Bir tuşa basarak normal bir aracı uçağa çevirmek çok zevkli olsa gerek. İzlemeyenler için ufak bir açıklama yazayım. Hızlı ve öfkeli araçları modifiye ederek arabasına yapılan yarışları konu alan bir filmdi. Yarış derken öyle ciddi ciddi değil. Kısa mesafede yapılan yada daha iyi tabiriyle drag racing. Aracınız ne kadar hızlı kalkar ve nerede nitro kullanacağınızı bilirseniz anca başarılı olabileceğiniz bir yarış türü. Zaten hızdan dolayı yarışlar en fazla 20 saniye sürüyor.
Get Ready... Go!
Şimdi deli gibi bir yarış olacak bütün arabaları ben alıcam diye kurulumun bitmesini beklerken hayal kırıklığı yaşayabileceğinizi belirteyim. En başta grafikler çok yetersiz. Konu gereğince bence araba modellemelerine ve mekanlara daha çok özen gösterilmeliydi. Maalesef öyle yapmamışlar. Bütün araçlar birbirine benziyor. Kamera açıları da kötü. Ne bilim oyun sizi o deli atmosfere sokamıyor. Birbirinden farklı klaslar var. Sizin tecrübenize ve arabanızda yaptığınız değişiklikler ile bu yeni klaslara girebiliyorsunuz. Her yarışta ortaya bir miktar para konuyor. Kazandığınız bu paralar ile aracınızı tam bir uçağa dönüştürebiliyorsunuz. Dönüştürmesine dönüştürdünüz de 6-7 yarıştan sonra oyun sizi sıkmaya başlıyor. Devamlı aynı mekanlar ve aynı yarışlar sizi bayıyor. Oyunun oynanış süresi max. derecede az.
Yarış yarış bir yere kadar...
Grafikler ve içerik gibi sesler, müziklerde aynı şekilde başarısız. Bu tür oyunlara daha canlı müzikler gerekirdi. Şahsen 300km hızı geçerken hoparlörlerden rock parçalarının çalmasını isterdim. Peki bu oyunun hiç güzel bir yanı yok mu? Bence yok :). İncelemenin kısalığından anlaşılacağı üzere oyunun size verdiği hemen hemen hiçbir şey yok. Ne oynarken fazla hızdan başınız dönüyor nede çalınan müzikten gaza geliyorsunuz. Güzel yanlarından bahsederken belki Internet yada LAN üzerinden arkadaşlarınızla oynamak zevkli olabilir.
Son Sözler:
Midnight Outlaw Illegal Street Drag konu bakımından bence çok iyi bir oyun. Ama nedense böyle bir konuyu harcamış yapımcılar. Ne grafikler ne de atmosfer başarılı. Devamlı aynı tür yarışlar yaparak arabayı modifiye etmek hiçte zevkli değil. Almayın, oynamayın, yanından bile geçmeyin.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 366
favori
like
share