El Yazısı...

2010 yılında çekimlerine başlanacak olan dram-komedi türü bir film. Ali Vatansever filmin hem senaryo yazarlığını hem de yönetmenliğini yapıyor.

2008′in Ekim ayında 45′incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, “Türk sinemasına yeni bir soluk getireceği, çok zeki kıvrımları olduğu ve geliştirildiğinde çok önemli bir sinema filmi olacağı” öngörüsüyle, “Senaryo Geliştirme Ödülü” alan filmde; Mehmet Ali Nuroğlu, Saadet Işıl Aksoy, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, İnan Ulaş Torun rol alıyor.

Filmin konusu şöyle:

Bugün kasaba için özel bir gün. Kasaba, okulun ilk yabancı öğretmenini karşılayacak. Fakat havaalanında öğretmen bulunamayınca, kasabaya şans eseri gelen turist Julia'yı herkes öğretmen sanır ve kasabadaki tüm taşlar yerinden oynar.

El Yazısı, işte kasabanın olaylarla dolu bu gününden üç hikayeyi anlatır. İlk öykünün kahramanı Ahmet. Köyden bir kız seviyor; herkes karşı bu beraberliğe. Bugün, kızı kaçırmaya gidecekken babasının diretmesiyle Julia’ya rehber oluyor Ahmet. Julia İngilizce bilmediği için birbirlerini anlamıyorlar. Acaba bilmeden birbirlerine sorunlarıyla yüzleşmede yardımcı olabilecekler mi?

İkinci öykü eczacı Zeynep'in. Şehire annesinin yanına dönmesi gerekiyor ama kasabada kalıp öğretmen Celal’le evlenmesi için baskı yapıyor kasabalı ona; sırf Celal gitmesin diye. Bugün eczanede ilaç sayımı var; Volkan geliyor şehirden sayım için. Zeynep'e Celal'in Julia ile yakınlaştığı haberi geliyor; Celal'e de Zeynep ile Volkan'ın yakınlaştığı. Zeynep, Volkan sayesinde kasabalı ve Celal’le yüzleşebilecek mi?

Son öykü küçük Ragıp'ın. Bugün ufak hafiye Ragıp bir aşk mektubunun peşine düşüyor. Dün akşam eczacı Zeynep’e yazdığı mektubun. Yabancı öğretmeni karşılama töreninde birisi cebinden mektubu çalıyor Ragıp’ın. Zehir hafiye Ragıp, yardımcısı köylü kızı Sevgi’yle izlerin peşine düşünce gerçekleri görebilecek mi?

Ulduz

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 427
favori
like
share