Şanlıurfa’da Festival Zamanı - Peygamberler Şehri Şanlıurfa 5. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 9–10–11 Ekim 2009 tarihleri arasında TURKCELL’in de katkılarıyla düzenlenen “Peygamberler Şehri ŞANLIURFA V. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” 9 Ekim 2009 Cuma Günü Saat 9’da gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşü ile başlıyor.

Belediye Encümen Salonu’nda bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkan Yardımcısı M. Fevzi Yücetepe festivalin programı açıkladı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

5. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’ne 300’e yakın konuk davet ettiklerini belirten Yücetepe, “Şanlıurfa’nın sosyal yaşamına ve turizmine katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz “Peygamberler Şehri ŞANLIURFA 5. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” ile kentimize gelen konuklara şehrimizi layığıyla tanıtmanın gayreti içersindeyiz. Festival kapsamında birbirinden sanatsal etkinlikler var. 300’e yakın konuğun davet edildiği festivale yerli yabancı 11 ekibin katılması bekleniliyor. Şanlıurfa Belediyesi’nin önünden Balıklıgöl Anfi Tiyatro’ya kadar sürecek olan kortej yürüyüşüyle başlayacak olan “5. Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında, mehter takımı, halk oyunları gösterisi, karma el sanatları ve göbekli tepe sergisi, ünlü sanatçıların katılacağı çeşitli konserler, şiir dinletisi, çiğköfte, isot, ebru ve hüsn-i hat yarışması ile birçok sosyo-kültürel etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca diğer festivallerde yer almayan bu yıl ki festivale özgü bir çiğköfte ikramımız olacak” dedi.

“Peygamberler Şehri ŞANLIURFA 5. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali”ne tüm halkın davetli olduğunu hatırlatan Belediye Başkan Yardımcısı Yücetepe “Festivalimiz her yıl olduğu gibi bu yıl daha coşkulu ve farklı geçecek. Tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimizi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

“Peygamberler Şehri ŞANLIURFA 5. Uluslar arası Kültür ve Sanat Festivali”ne 100 Bin TL değerinde katkı sağlayan TURKCELL’e teşekkür eden Yücetepe, “ 270 Bin TL bir bütçe ayrılan “5. Uluslar arası Kültür ve Sanat Festivali”ne sponsor olan Turkcell’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

TURKCELL olarak “5. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali”ne katkıda bulunmanın kıvanç ve sevincini yaşadıklarını belirten AVAS Bilişim TURKCEL Dağıtım Merkezi Yöneticisi Hasan Avşaroğlu “Festivalin Şanlıurfa’yı uluslararası platformda layığıyla tanıtacağına, insanları sevgi ve hoşgörü çatısı altında buluşturacağına inancım sonsuzdur “dedi.

Avşaroğlu, “AVAS Bilişim TURKCELL Dağıtım Merkezi adına festivalin düzenlenmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya belediyenin değerli yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 390
favori
like
share