Tıp dünyası şu sıralar ilginç bir hastalık üzerinde çalışıyor. Milyonda bir görülen bu hastalığın adı 'yapay kurdeşen sendromu'.Bu sendromla mücadele eden hastalar bedenlerinin herhangi bir yerine tırnaklarıyla yazı yazdıklarında derilerinde kabarma oluşuyor ve bu yazılar çok kısa bir sürede görünür hale geliyor.

Çin'de yaşayan Huang Xiangji isimli yaşlı kadın da bu sorunla başa çıkmaya çalışanlardan. Yaşlı kadının tüm bedeni değişik şiirler ve notlarla dolu.

50 yaşındaki Huang Xiangji çevresi tarafından 'kağıt kadın' olarak anılıyor. Özellikle alışveriş listesi oluştururken cildini defter gibi kullandığını belirten Çinli kadın sahip olduğu bu özelliğinin zaman zaman çok işe yaradığını belirtiyor.

Çin Medikal Birliği Cilt Uzmanı bu hastalığa sahip olanların herhangi bir hastalık belirtisi göstermediğini bu nedenle araştırmada kesinlikle bir sonuca ulaşılamadığını belirtiyor.

Cilde tırnak yardımıyla yapılan temastan hemen bir dakika sonra belirgenleşen yazı izleri rahatça okunabilir belirginlikte.

Hastaların cildini defter gibi kullanabildiği bu hastalığın dünya üzerinde kaç kişide görüldüğü henüz tespit edilmemiş fakat birçok ülkede bu rahatsızlığa sahip insanlar bulunuyor.


Kaynak;
e-kolay haber

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 353
favori
like
share