Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 14 Ekim Çarşamba günü Bursa'da oynanacak Türkiye - Ermenistan maçı öncesinde Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya,Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Bursaspor Klübü Başkanı İbrahim YAZICI ile Bursa'daki sivil toplum kuruluşu ve taraftar gruplarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul Tarabya Köşkü’ndeki buluşmada, Türkiye - Ermenistan maçında tüm gözlerin Bursa’da ve Türkiye’de olacağının altını çizdi. Kendisinin Türkiye maçı için Ermenistan’a gittiğinde karşılaştığı misafirperverliği anlatan Gül, “Milli takımımızın 2 – 0’lık galibiyetine rağmen Ermenistan’dan alkışlarla uğurlandık. Biz de Bursa’dan dünyaya misafirperverlik dersi verelim istiyoruz. Bu karşılaşmanın dünya barışına örnek olmasını diliyorum. Medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Bursa’nın bu tarihsel kimliği ile Ermenistan takımını dünyaya örnek bir misafirperverlikle ağırlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

“Bursaspor zirveye oynamayı hak ediyor”

Bursaspor taraftarlarının coşku ve heyecanını diğer takımlardan daha farklı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, “İkinci lig şampiyonluk kupasını verdiğim gün Bursasporlu taraftarların yaşattığı coşkuyu hala unutamadım. Futbolculuk döneminden bu yana beğeniyle izlediğim Ertuğrul Sağlam’ın teknik direktör olmasından sonra Bursaspor’un karşılaşmalarını daha yakından takip ediyorum. Kat ettiği mesafe ve kazandığı başarılar ile Bursaspor artık zirveye oynamayı hak ediyor” dedi.

“En iyi misafirperverliği göstereceğiz”

Cumhurbaşkanı Gül’ün yaptığı toplantıyı değerlendiren Vali Şahabettin Harput, Ermenistan maçında tüm dünyanın gözünün Bursa’da olacağının altını çizdi. Bu konuda emniyet teşkilatı, sivil toplum kuruluşları ve taraftar dernekleriyle işbirliği içinde maçın hazırlıklarının sürdüğünü ifade eden Vali Harput, maç öncesinde sık sık bir araya gelerek en güzel misafirperverliğimizi göstermek için daha iyi ne yapılabileceğinin konuşulduğunu söyledi.“Krizi fırsata çevireceğiz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kriz gibi görünen bu maçı Bursa’nın fırsata dönüştüreceğini kaydetti. 14 Ekim’de tüm dünyanın gözünün Bursa’da olacağını, dünya medyasının da Bursa’ya geleceğini belirten Başkan Altepe, “Bu karşılaşma kentimizi tanıtımı için çok önemli bir fırsat. Biz de dünya ölçeğindeki bu karşılamayı bir tanıtım fırsatı olarak iyi değerlendireceğiz” diye konuştu.

“Medeniyetin yayıldığı kent Bursa”

Medeniyetin dünyaya Bursa’dan yayıldığına vurgu yapan Başkan Altepe, “Bursa asırlarca medeniyet ithal eden bir şehir olmuştur. Bu özelliğimizi Türkiye – Ermenistan maçı vesilesiyle dünyaya yeniden hatırlatacağız” şeklinde konuştu.
Bursaspor’un taraftar grubu Teksas’ın lideri Selim Kurtulan, grup adına günün anısına Cumhurbaşkanı Gül’e Bursaspor forması hediye etti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 269
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 07.10.2009 21:29
evet kardeşim bu sene çok iyi gidiyoruz
Asi Çaykaralı61 Tarih: 07.10.2009 20:23
iyi bakalım bu snee bakalım neler olacak

bu sne iyi gidiyorsunuz

baskan iyi antrenor iyi futbolcularda iyi
selcukbrs Tarih: 06.10.2009 20:44
Yakışır bizim gibi taratara

Selim abiyede takım elbise yakışmış Tembıhlemiştir ermenistan lehine bagırmayın diye