Psikiyatri Uzmanı Sabri Yurdakul, çoğu kişinin eşiyle severek evlendikten sonra, Psikiyatri Uzmanı Sabri Yurdakul, çoğu kişinin eşiyle severek evlendikten sonra,aradığını bulamamaktan şikayet ettiğini belirterek, evlenmek isteyenlerin evlenmeden önce, eş adayında bazı kriterlere dikkat etmelerini öneriyor.

Sabri Yurdakul, eşiyle severek evlenen birçok kişinin, eşini yanlış tanımış olmaktan şikayet ettiğine dikkat çekti ve evlenmeyi düşünenlerin bazı kriterlerin eş adayında var olup, olmadığını bir daha gözden geçirmesi gerektiğini ifade etti.

Evlenmek isteyenlerin, evlenmeyi düşündükleri eş adayında bazı temel özelliklere dikkat ederek, onun karakterini anlayabileceklerini dile getiren Yurdakul, ideal eş adayında bulunması gereken bu özellikleri şöyle sıraladı: “İdeal eş adayı öfkelenmeden konuşabilmelidir. Kıskanılacak konularda eşine güvenmeli, kendi bildikleri kadar eşinin söylediklerine de değer vermelidir. Ailesine değer vermeli, ama her yapacağını onlara danışmamalıdır. Tartışmalarda sesini yükseltmemeli ve kırıcı olmamalı, şu kadın işi, şu erkek işi demeden sorumluluk almalıdır. Arkadaşları arasında sevilen ve aranan bir insan olmalı, kendine ve etrafına karşı sorumluluklarını yerine getirmeli ve bana neci davranmamalıdır. Kendine ait uğraşları olmamalı, boş zamanlarında oflayıp-puflamamalı, kendine özen göstermeli ve aynı özeni çevresindekilerden de beklemelidir. Kendisini çok fazla ciddiye almamalı, hatta zaman zaman dalga geçebilmelidir.”

Yurdakul, evlenmeden önce, evlenmeyi düşünülen kişilerde bu özellikleri arayanların, ‘benim evlendiğim insan bu değildi’ diye düşüneceği herhangi bir olumsuzluk yaşamayacaklarını da sözlerine ekledi.
Psikiyatri Uzmanı Sabri Yurdakul

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 391
favori
like
share
kaya.1983 Tarih: 12.10.2009 09:36
saol sunum için
serpl Tarih: 12.10.2009 07:37
Sanıyorum insan aşık olduğu kişinin her davranışını olumlu algılıyor,o yapıyorsa kesinlikle doğrudur ,o benim sevdiğim insan diyor.Yani sevdiği insana bakıyor ama kör denecek kadar az görüyor.Ya da inandığı şeylerin aksini görmesine aşkı engel oluyor.
Nerissa-Su Tarih: 12.10.2009 00:20
tanımadana evlilik ne kadar doğru ki
miss_kayseri_89 Tarih: 09.10.2009 18:46
evet....
Sylar Tarih: 09.10.2009 10:26
Bu kriterlerin olup olmadığını anlamak tanımaktır zati.