Sugababes, Londra, Birleşik Krallık merkezli BRIT Ödülü kazanmış bir pop müzik grubudur. Grubun üyeleri Heidi Range, Amelle Berrabah ve Jade Ewen,'dır.

Grup, Buchanan ve Mutya Buena'nın, bir partide Siobhán Donaghy ile tanıştığı 1998 yılında kuruldu. Donaghy'nin ayrılmasından ve gelen ilk başarıdan sonra, 2001 yılında Range'nin gelmesiyle, listelerde bir numaraya çıkan tekli "Freak like Me" ve sonrasında gelen albüm Angels with Dirty Faces (2002) ile büyük ticari başarısını gerçekleştirdi. Grup, 2005 yılında Buena'nın yerini Berrabah'ın almasıyla ikinci bir üye değişikliği yaşadı. Listelerdeki başarıları her zaman devam etti ve bugüne kadar altısı İngiltere listelerinde bir numaraya ulaşan

Yirmi iki teklilerinin on altısı en iyi on listelerinde başarı gösteren ve altı milyondan fazla albüm satışı yapan üçlü, İngiltere'nin 21. yüzyıldaki en başarılı kadın sanatçısı olarak adlandırılmaktadır. Sugababes, "About You Now"ın piyasa çıkmasıyla (2007), önceden "Push the Button" 2005 ile yakaladıkları, tekli, albüm ve internetten indirme listelerinde aynı anda birinci olma başarısını ikinci kez gerçekleştiren tek kadın sanatçı olma konumuna ulaştı.İngiltere'de en az beş albümleri için platin ödülü kazandılar. İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, Avusturya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Filipinler, Gürcistan, Hırvatistan, Japonya, Macaristan, Makedonya Cumhuriyeti, Polonya, Slovenya ve Yeni Zelanda'da bir numaraya yükselen teklileriyle Avrupa ve Asya'da da başarı kazandılar.

Önemli televizyon performansları

Sugababes, CD:UK, TOTP, MTV, Popworld, VIVA gibi birçok müzik programında, MOBO Ödülleri, NME Ödülleri, MTV Avrupa Müzik Ödülleri, BRIT Ödülleri gibi ödül programlarında ve The Paul O'Grady Show, BBC 1, T4, The Charlotte Church Show, Ant & Dec's Saturday Night Takeaway gibi çok sayıda TV programında bulundu. Canlı performanslar arasında Glastonbury Festivali, Prince's Trust[47] Live 8 Edinburgh,[48] ve Portekiz,[49] Almanya,[50] Japonya, Romanya, Avustralya ve Güney Afrika ile beraber çok sayıda ülkede ve dünya çapında gösterdikleri performanslar yer almaktadır. Sadece 2005 yılında 1 milyondan fazla kişi için performans sergilediler.[28]

Sugababes, 11 Aralık 2005'te barış ödülünün sahipleri olan Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEA) ve Muhammed El Baradey'in şerefine Nobel Barış Ödülü Konseri'nde performans sergiledi. Mutya Buena bu konserde yer almadı ve Heidi Range ve Keisha Buchanan bir ikili olarak Sugababes'i temsil etmek durumunda kaldı. Bu, Sugababes'in bir ikili olarak performans gösterdiği ilk ve çok nadir görülen durumlardan birisi oldu. "Hole in the Head" ve "Ugly" şarkılarını seslendirdiler.

2006 yılında, Londra Coliseum'daki Royal Variety Performans'ta "Hole in the Head" şarkısını sergilediler.

Sugababes, 18 Ekim 2007'de Princes Trust konseri için Swarovski Fashion Rocks 2007'de sahne aldı. Sugababes, Patti LaBelle ile birlikte konserin sonunda "Lady Marmalade"nin farklı bir yorumunu seslendirdi ve Royal Albert Hall'daki seyircilerin ayakta alkışlamalarını sağladı.

Sugababes, 27 Ocak 2008'de Big Brother Celebrity Hijack'te rol aldı ve programda yer alan son ünlü oldu.

24 Mayıs 2008'de Heidi Range ve erkek arkadaşı Dave Berry Allstar Mr and Mrs yarışmasına katıldılar ve kazandılar.

Sugababes, 1 Haziran 2008'de Edinburgh'te T4'teki Vodafone TBA için The Feeling ve The Hoosiers ile birlikte performans sergiledi. Overload , Freak like Me, Round Round, Hole in the Head, Red Dress, Denial, Change, About You Now gibi hit şarkılarının yanında En Vogue'nin Don't Let Go (Love) şarkısını seslendirdiler.

Sugababes, 20 Temmuz 2008'de Weston-super-Mare'deki T4 on the Beach 4Music Stage'de ana grup olarak sahneye çıktı. Çalınan şarkılar arasında Hole in the Head, Red Dress, En Vogue'nin Don't Let Go (Love), Push the Button ve About You Now yer aldı.

Grup, 16 Ağustos 2008'de Freak like Me, Push the Button, About You Now, Red Dress, Round Round, Ugly ve Hole in the Head şarkılarını sergiledikleri Virgin Mobile V Festivali'nde yer aldı.

Bunun yanında, 2008 yılında MOBO Ödülleri'nde Taio Cruz ile birlikte "She's Like a Star" ve yeni teklileri "Girls"i sergilediler.

Sugababes, 13 Kasım'da, 50,000 kişilik çığlıklar atan bir kalabalığın önünde Oxford Caddesi'ndeki Noel Işıkları yakılmadan önce Push the button, About you now ve Girls'i sergiledi.

Grup, İngiltere üzerindeki çocuklar için yardım toplama amacıyla BBC'deki Children in Need'de "Girls" şarkısını sergiledi. Progmrada, Keisha James Morrison ile beraber bir performans da sergiledi.

Sugababes, 23 Kasım'da ITV'nin Divas 2'sinin açılışını yaptı. Büyük bir seyirci kitlesi karşısında "Girls"i sergilediler.

Yakın zamanda the Paul O'Grady Show'da ve 11 Aralık 2008'de This Morning'de yeni teklileri olan "No Can Do"yu sergilediler.

Noel boyunca Boots the Chemist, ana tema ezgisi olarak Sugababes'in hit olan şarkısı "Girls"i kulandı.

Albümler
2002 - Angels with Dirty Faces
2003 - Three
2005 - Taller in More Ways
2006 - Overloaded: The Singles Collection
2007 - Change
2008 - Catfights and Spotlights


Sugababes Resimleri
Sugababes Resimleri

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 710
favori
like
share