Son zamanların modası oldu, kime kolumu çarpsam eski sevgilisine dönüyor veya barışmış. Ben bu akımı kaçırdım herhalde. İyi ki kaçırmışım çünkü eski sevgiliden yeni aşk çıkmaz!Mutlaka istisnalar vardır ama genel olarak düşüncem doğrudur ve beni destekleyen deyişler bile bulunur. İnsan hata yapar, dener ve olmadığını görür. Bir kere ayrıldıysan, bir sebebi vardır ki ayrılmışsındır. Çözümü olan durumlar zaten birlikteyken hallolur. Ayrılık kararı, düzgün giden bir ilişki için çok zor alınır. Her yol, yöntem denenmiş ve çözüm üretilememişse, o zaman birlikteliğin sonlanması üzerine harekete geçilir.
Madalyonun diğer tarafından bakınca, kimsenin hata yapma hakkı yok mu diye düşünebilirsiniz? Elbette var! Ancak yapılan yanlışın köküne bakmak gerekiyor. Bu hatanın altını besleyen nedir?
Şöyle düşünelim, bu gece barda gönlüm hovarda bir erkek, sizin en aşık olduğunuz süreçte, üstelik siz ona kul köle olmuşken, her şartta onu seviyor ve ilgileniyorken, aldatıyorsa, bunu alışkanlık haline getirmişse, sizce bu adamın düzelmesi ne kadar mümkündür? Ayrıldınız, aradan zaman geçti. Siz hala onu seviyorsunuz ve gün geldi karşınıza dikildi. Pişman olduğunu, bir daha asla sizi üzmeyeceğini anlattı, diller döktü, yeminler etti. Tekrar denemeye karar veridiniz. Ne kadar süre dayanacağına inanıyorsunuz?
Başka bir örnek verelim. Sevgiliniz fazlasıyla kıskanç, hayatınızı zindana çeviriyor, ömrünüzü tüketiyor. Gereksiz kıskançlıklar yüzünden bir türlü huzur bulamıyorsunuz. Canınıza tak etti ve ayrıldınız. Beş ay sonra döndü ve sizden af diledi. Hata yaptığını söyledi. Sizce bu kadar kıskanç biri, kendini ne kadar tutabilir? Eski haline dönüp, sizi tekrar boğmaya başlaması ne kadar sürer?
Peki, sevgiliniz veya eşiniz o kadar cimriydi ki, kuruşun bile hesabını yapıyordu. Sırf onun bu huyu yüzünden dışarıda yemek yemeyi, bir çorap almayı bile unutmuştunuz. Yemeğe fazla soğan koyduğunuz için veya iki tane siyah ayakkabınız olduğu için sizinle kavga eden bir erkek, ayrıldıktan sonra gelip affetmenizi isterse, onun eli açık, bonkör, verici bir kişiliğe dönüştüğüne inanabilir misiniz?
Her zaman sizi ailesine karşı ezdirmiş, kendini hep daha değerli görmüş, dostlarını sevgisinden üstün tutmuş, kötü alışkanlıkları olan veya zayıf, güçsüz duran bir adamın, sihirli bir değnekle yepyeni bir kimlik kazanması ne derece doğru olabilir?
Benim için önemli olan nokta şudur; yapılan hata veya kırıldığım olayın altında yatan nedenin ucu nereye bağlanıyor? Eski sevgilimle veya eşimle ayrılmamın sebebi bir çeşit yanlış anlaşma veya istemeyerek, sadece düşüncesizlikten yapılmış bir hata mıdır? Eğer değilse, yani adamın kişiliği, sabit düşünceleri veya dünya görüşüyle ilgili, değişimi zor bir konu yüzünden ayrılmışsam, dönmem! Kısa bir zaman sonra aynı filmi izleyeceğimi bilirim. Tekrar belirtmek isterim ki, çok özel durumlar olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Kırık testi de su tutmaz!

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5164
favori
like
share
RoSe_SüM Tarih: 01.12.2010 16:46
çıkabilir ama şöyle ; ayrılma sebebine bağlı
feci bir şekilde ayrılmışsanız hiç denemeyin
ama anlaşıyorsanız fikirleriniz fln olabilir (:
karamelli lokum Tarih: 30.11.2010 17:03
Hep düştüğüm hata biten biter. Hala bitmemiş bir aşk için kabullenmesi çok zor olsada eski sevgiliden yeni sevgili olmaz..
berfinay Tarih: 20.11.2010 21:41
çıkar ya niye çıkmasın :67:
Ghost Rose Tarih: 20.11.2010 20:53
[COLOR="SlateGray"]çıkabiLir ama uzun süreLi oLmaz..
RoSe_SüM Tarih: 20.11.2010 20:38
'' böyle şeylere inanma. uydurmasyon hepsi.. çocukca hikayeler '' diyebilirsiniz :72:
Bordo . Bereli Tarih: 20.11.2010 20:34
saol, teşkkür edrm ama cwp olark ne atmamı önerirsinz
RoSe_SüM Tarih: 19.11.2010 20:07
arkadaşım üzülme ya..
o tür mesajları herkes birbirine atıyor.. özel bişey değil yani..
hea 5 kişiye yolla yollamazsan kötü haber fln alırsın diye olan msjlarada inanma
Bordo . Bereli Tarih: 19.11.2010 19:49
:19: akdaşlar bana yardımcı olurmusunuz.. eski sevgilim bana bu msj ı 5 kişiye ylla yollamazsan bilmem nolur tipinden msjlar atıyor cwp olarak ne yazmamı önerirsinz.lütfen yardımcı olun :19:
Bordo . Bereli Tarih: 19.11.2010 19:37
yardımcı olun..