Türkiye'de, cumartesiyi pazara bağlayan gece gökyüzünde kuyruğunda alev saçan ateş topu, "UFO" heyecanı yaşattı.
(3 Ekim 2006 Salı)

Sabah gazetesinden OLCAY AYDİLEK'in haberine göre,

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki, Türkiye hava sahasında hareket halindeki tüm uçakları izleyen ve yönlendiren yol kontrol merkezine, gecen cumartesi gece yarısı Türkiye'nin her yanından telefon yağmaya başladı. Ankara, Nevşehir, Balıkesir, Konya ve Antalya'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ilden yurttaşlar, "Gökyüzünde ateş topu gördük, kuyruğunda alevler saçıyordu", "UFO gördük" dedi.

Kontrol merkezine, yurttaşların yanı sıra Antalya dolayında seyir halinde bulunan bir uçak da "Bilinmeyen bir cisim görüldüğünü" rapor etti. DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) Genel Müdürlüğü yetkilileri, özellikle yağmurlu günlerde hava hareketlerinin insanlarda bu tip çağrışımlara yol açtığını belirterek, olayın meteorolojik boyutu olabileceği görüşünü savundu.

Görgü tanıklarından Halil Köşger, pazar saat 01.30 dolayında meydana gelen olayı şöyle anlattı: "Evim, Ankara manzaralıdır. Gece saat 01.30 sıralarında bir anda gökyüzü yemyeşil oldu. Pencereye koştum. Sarı bir alev topu. Kuyruğunda alev saçıyordu. Bu olay 5-6 saniye sürdü. Cisim, Elmadağ tarafında gözden kayboldu." Görkem Şahin ise şunları söyledi: "Gece saat 01.30'da, gökyüzü bir anda yeşil renge büründü. Sarı bir ateş topu, arkasında bir alev uzantısı. Kavuniçi renginde kuyruğu vardı. Toplam 6-7 saniye sürdü."


Sabah gazetesi
Sabah gazetesi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 465
favori
like
share