İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı 25. Yıl - Uluslararası İzmir Festivali La Scala Orkestrası Konseri

Koreli piyanist şef yönetimindeki filarmoni orkestrası, Uluslararası İzmir Festivali ’nin son konserini, İzmir Kültür ve Sanat Vakfı’nın kuruluşu için verecek.

İZMİR Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV), 25. yılına, La Scala Filarmoni Orkestrası Konseri ile başlayacak. Aynı zamanda 23. Uluslararası İzmir Festivali’nin son konseri olacak etkinlik, 18 Ekim Pazar günü saat 21.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak. Kuruluş Senedi 16 Aralık 1985’de imzalanan İKSEV, 2010 yılında 25. yılını kutlayacak. Bu nedenle İKSEV 2010 yılı içinde 25. yıla özel etkinlikler gerçekleştirecek. Bu etkinlikler en bilinen orkestralarından biri olan La Scala Filarmoni Orkestrası konseri ile başlayacak.
Koreli piyanist şef yönetecek
1980’li yıllarda efsanevi La Scala Operası bünyesinde kurulan ve kısa zamanda dünyanın en yetkin şeflerinin ellerinde gelişen Filarmoni Orkestrası’nı İzmir konserinde Kore’nin en yüksek kültür nişanına sahip, Fahri Kültür Büyükelçisi unvanlı piyanist-şef Myung-Whun Chung yönetecek. Ünlü Şef ve Orkestra, İzmir programında Mendelssohn’un 4 numaralı “İtalyan” senfonisi ile Çaykovski’nin 6 numaralı “Patetik” senfonisini seslendirecek. Konserin, 100, 60, 40 ve 20 TL’lik biletleri Biletix gişelerinde satılıyor. 100 TL’lik özel bölüm dışında öğrenci, öğretmen, emekli ve 60 yaş üzerindeki izleyicilere İKSEV yüzde 50 indirim uyguluyor.

Gündoğdu’da Anadolu Ateşi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 5. Balkanlılar Halk Dansları Festivali’nin finalini Anadolu Ateşi yapacak. Gündoğdu Meydanı’na kurulacak sahnede, Anadolu Ateşi gösterisi bu akşam saat 21.00’de başlayacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 242
favori
like
share