Kanarya Bakımı Nasıldır - Kanarya Bakımında Nelere Dikkat Edilir
kanarya herşeyden önce 'kanarya kafesinde' beslenir yani tel yapısı farklıdır(diaaa)
*erkek kanarya öter dişi ötmez..
*bu kuşlar tüy dökme zamanı yaklaşık 1 ay ötmezler
*kanarya bir oyun kuşu değildir onu elinize alıp canım cicim yapamazsınız muhabbet kuşunda olduğu gibi hatta gerekmedikçe kafesine bile yaklaşmayın!
*kafesin konumu çok önemli: rüzgar akımının '0' olduğu bir yere koymalısınız bi başka önemli nokta ise kafesin yüksek bi şekilde yerleştirilmesi..
*evin içinde uçması için serbest bırakmak pek uygun olmayabilir büyük bir kafes tercih etmek gerekir.. ev içinde serbest bırakırsanız kanaryalar muhabbet kuşu gibi kafesine geri dönmezler (en azından benimkiler dönmüyodu ) ve yakalamak için uğraşırken kuşa zarar vermek olasıdır..
*her daim taze su bulundurulmalı hergün yenilenmeli suyu
*yemde çeşitlendirme yapılmalı tercihen markalı kaliteli yemler kullanılmalı ayda 1 defa 1 gün kenevir tohumu verilebilir(fazlası yağlanma yapar).. yeşillik (kıvırcık salata) yaprağını çok severek yerler ve çok faydalıdır taze bir yeşillik yaprağını yıkayıp suyunu süzdükten sonra kafesin biyerine asın (suyunun alınması çok önemli bunun için yıkanmış yeşillik yaprağını bikaç kat olan gazete kağıdı arasında hafifçe bastırarak suyun kurumasını sağlayabilirsiniz!)
*eğer aldığınız kuş yavru ise ötmeyebilir buna özel hazırlanmış kasetler dinlettirerek ötmeyi öğretmek ve ötmeye teşvik etmek gerekir..

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2494
favori
like
share