_________________

"1992'de Mike Heeman, 24 saat boyunca kesintisiz 12 bin 682 fıkra ve espiri anlatarak Guinness rekorlar kitabına girdi.

________________

Kanadalı bu genç adam ise Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için hiç denenmemiş bir yöntem buldu. Bir buçuk saat içinde vücuduna 1.000 tane iğne batırarak kaktüs adam olma rekorunu kırdı.


___________________________

İspanyol aşçılar dünyanın en büyük salatasını yaptılar. Rekor kırmak için tam 6 bin 500 kilogram salata hazırladılar.__________________

Cindy Jackson 53 yaşında 47 adet estetik ameliyatı geçirerek dünya üzerinde en fazla estetik ameliyatı olan kişi ünvanına sahip... 3 kez yüz gerdirme, 2 burun ameliyatı, 2 göz gerdirme, liposuction, diz, bel, karın, dudak, çene, dirsek, yanak ve daha birçok ameliyat geçiren Jackson 1988 yılından bugüne kadar toplam 47 operasyon geçirmiş.

______________________

Kitabın sportif faaliyetler kısmında yer alan ve 1460'dan bu yana devam eden Kırkpınar Güreşleri ise dünyanın en eski güreş organizasyonu.

___________________________


Hakan Şükür'ün 2002 Dünya Kupası'nda Güney Kore-Türkiye arasında oynanan maçın 11'nci saniyesinde attığı gol de, dünyada en kısa sürede atılan gol olarak rekorlar kitabında yer aldı. Ancak Güney Kore'nin Jeju Adasın'da oynanan 17 yaş altı Dünya Kupası karşılaşmasında Brezilyalı golcü Fabinho 9'ncu saniyede Yeni Zelanda ağlarını havalandırarak "FIFA dünya kupaları tarihinin en hızlı golcüsü" ünvanını Hakan Şükür'den devraldı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 286
favori
like
share