Gün boyu stres altında çalışan kişilerin öğün atlamadan, güçlü bir kahvaltı, hafif bir akşam yemeğinden oluşan, B ve C vitaminlerinin yeterli miktarda alındığı anti-stres bir beslenme şeklini benimsemeleri gerekmektedir.
Sağlıklı yaşamak, sürekli zinde olmak o kadar zor değil. “Light Yaşam” aslında sandığınızdan da yakın. Ülker Mavi-Yeşil Light’ın bisküviden krakere, çikolataya; reçel, margarin ve peynirden süte kadar hayatın her anını light yaşamanızı sağlayacak sayısız ürünü var.

Aldığımız kiloların en önemli nedeni tabii ki gün içinde yediklerimiz, ancak önemli bir diğer nokta da bu besinleri hangi saatlerde tükettiğimiz...

Günün belli saatlerinde ****bolizmamız çok hızlı çalışırken, geri kalan zamanlarda oldukça yavaş hareket ediyor. Yani kısacası artık ne yediğimiz kadar ne zaman yediğimiz de önem kazanıyor.

O zaman hangi saatte ne yiyelim?

Çalışan kişiler, ev ve iş arasındaki koşuşturma sırasında dengeli beslenme kurallarını ihmal ederler. Bu tür durumlarda yapılan en büyük hatalardan biri de sabah kahvaltısının atlanmasıdır. Halbuki iyi yapılmış bir kahvaltıyla hem ****bolizmanızı hızlandırabilir hem de güne zinde başlayabilirsiniz. Genellikle poğaça-simit ve çay-kahve ikililerinden oluşan kahvaltılar size gün boyu gerekecek olan enerjiyi sağlamaz. Bunlar yerine kepekli ekmek, peynir, domates, salatalık gibi besinleri yemek hem gereken enerjiyi sağlar hem de vitamin-mineral dengenizin korunmasına yardımcı olur. Kahvaltıda ekmek yerine yiyebileceğiniz Ülker Mavi-Yeşil Light Çubuk Kraker, gereksiniminiz olan enerjinin yanı sıra, günlük lif ihtiyacınızın belli bir miktarını da karşılar.

Öğle yemeğini bir salata ve bir diyet içecekle geçiştiriyorsanız, salatayı yedikten yarım saat sonra acıkıp, daha kalorili yemeklere karşı aşırı yeme isteği duymanız oldukça doğaldır. Bunu önlemek için sizi tok tutabilecek, düşük kalorili yemeklere yönelmelisiniz. Bu tür durumlar için ideal bir ürün olan ve her türlü yemekte kullanabileceğiniz Ülker Mavi-Yeşil Light Bitkisel Margarin sizlere hem hafif hem de sağlıklı lezzet imkanları sunacaktır. Ayrıca porsiyon halinde hazırlanmış yemekler, ekmek arası olanlara göre daha az kalori almanızı sağlayacaktır.

Gün içinde acıkanlar, yağlı ve unlu yiyecekler yerine, meyve, yoğurt, az yağlı peynir ve diyet bisküviler yiyebilirler. Bu tür durumlar için Ülker Mavi-Yeşil Light’ın sizlere sunduğu elma ve limon lifli bisküviler, kepekli çubuk ve pizza krakerler, kepekli kekler, beyaz peynir ve kaşar peyniri, süt gibi birçok farklı lezzet alternatifi açlığınızı bastırmaya yardımcı olacaktır. Yine bu saatlerde canınız tatlı bir şeyler çekerse enerjisi azaltılmış Ülker Mavi-Yeşil Şekersiz Çikolatayı yiyebilirsiniz.

Yine gün içinde rahatlamak için içilen kahve ya da asitli içeceklerden kaçınılması ve bunların yerine ıhlamur, nane, adaçayı gibi içeceklerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Ayrıca gün boyunca içtiğimiz çay, meşrubat ve buna benzer içecekler vücudun suya olan ihtiyacını ortadan kaldırmaz. Bu nedenle suyu diğer sıvılardan ayrı olarak gün içinde bol miktarda (ortalama 2 litre) tüketmeye çalışın.

1 ince dilim ekmek = 3 adet Ülker Mavi-Yeşil Light Elma ya da Limon Lifli Bisküvi
1 ince dilim ekmek = 6 adet Ülker Mavi-Yeşil Light Tarçınlı Kepekli Bisküvi
1 ince dilim ekmek = 10 adet Ülker Mavi-Yeşil Light Kepekli Çubuk Kraker
1 ince dilim ekmek = 1 büyük fincan dolusu Ülker Mavi-Yeşil Light Kepekli Pizza Kraker
1 ince dilim ekmek = 1 adet Ülker Mavi-Yeşil Light Kakaolu, Vanilyalı ya da Meyveli Kek
1 kibrit kutusu beyaz peynir = 1.5 kibrit kutusu Ülker Mavi-Yeşil Light Beyaz Peynir
3/4 kibrit kutusu kaşar peynir = 1 kibrit kutusu Ülker Mavi-Yeşil Light Kaşar Peynir
1 porsiyon meyve = 2-3 tatlı kaşığı Ülker Mavi-Yeşil Light Reçeller

*1 ince dilim ekmek ortalama 70 kaloridir.
**1 kibrit kutusu beyaz peynir ve 3/4 kibrit kutusu kaşar peyniri ortalama 70 kaloridir.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 923
favori
like
share
Nerissa-Su Tarih: 08.10.2009 10:16
benimde işim yok ama bilmekte fayda var tabiki
Numberone Tarih: 08.10.2009 10:16
Diyet gibi birşey. Bana pek işlemez yemek konusunda tavsiyeler ama teşekkürler