Sivassporun yeni teknik direktörü Muhsin ERTUĞRAL KimdirSivasspor'da Bülent Uygun'un istifasının ardından arayış bitti. Kulüp yeni hocasını buldu, imzalar atıldı. İşte Sivasspor'un yeni hocası;

Sivasspor'da Bülent Uygun'un istifasının ardından teknik direktör arayışını sürdüren kırmızı beyazlı yönetim Muhsin Ertuğral ile anlaşmaya vardı.

Başkan Mecnun Odyakmaz tecrübeli çalıştırıcıyla anlaşamaya vardıklarını, Ertuğral'ın kulübüyle olan sözleşmesini fesh ettikten sonra hafta sonunda Sivas'a geleceğini belirtti. Odyakmaz Sivasspor'da Muhsin Ertuğral dönemi başladı diyebiliriz" ifadesini kullandı.

Bu arada Ertuğral'ın yardımcılarından birinin de Beşiktaş'ta da bir dönem forma giyen Güneş Afrikalı futbolcu Madida olacağı öğrenildi.

MUHSİN ERTUĞRAL KİMDİR?

Muhsin Ertuğral 15 Ekim, 1959 İstanbul doğumludur. Eski futbolcu olan Ertuğral Almanca, Türkçe ve İngilizce konuşabiliyor. Ertuğral aynı zamanda ünlü sanatçı Adnan Şenses'in de yeğeni...

Futbola Köln'de başlayan, oradan Standart Liege'ye transfer olan, ardından da Türkiye'yi kariyerine ekleyen Ertuğral, Antalyaspor ve Eskişehirspor'da forma giydikten sonra profesyonel futbola veda etti.

SPOR AKADEMİSİNİ BİTİRDİ

Futbolu bıraktıktan sonra doğruca Almanya'ya dönen Muhsin Ertuğral, Türk futbolunun gezgini Yılmaz Vural'la birlikte Köln Spor Akademisi'ni bitirdi. Almanya'dan çok Türkiye'de tanınan akademiyi bitirdikten sonra Belçika'lı bir dostu sayesinde ikinci lig takımlarından Hekeren'in başına geçen Ertuğral'a Afrika kapıları böylece -Avrupa'dan- açılmış oldu.ZAİRE MİLLİ TAKIMINI YÖNETTİ

O dönemler Hekeren takımını elinde bulunduran Zaire’li iş adamları, Ertuğral’la ilişkilerini gittikçe geliştirmiş ve bu ilerleyen ilişki Muhsin Ertuğral’ın Zaire ulusal takımının başına geçmesine neden olmuş.

Zaire’nin teknik direktörlüğüne getirildiğinde Afrika Uluslar Kupası eleme grubunda sonuncu durumda olan takım, Ertuğral’la birlikte büyük bir çıkış yakalamış ve Afrika Uluslar Kupası’nın çeyrek finaline dek yükseldi.Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 573
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 15.10.2009 10:48
hadi bakalım hayrını gorun o zmn
TÜRKOĞLU Tarih: 15.10.2009 08:00
Hayırlısı bakalım taze kan her zman iyidir
Asi Çaykaralı61 Tarih: 14.10.2009 22:16
hadi bakalım sivassporlu arakadaslar sizin için hayırlısı olsun
£fsunlu Tarih: 10.10.2009 10:22
Yeni takımı Sivasspor ile bugün sözleşme imzalayacak olan teknik direktör Muhsin Ertuğral, önemli açıklamalarda bulundu.Sivas’ta görev alacağı için mutluluk duyduğunu kaydeden Ertuğral, “Beni bu göreve layık görenlere teşekkür ediyorum. Ajax Cape Town ile olan sözleşmemi feshettim ve bu teklifi kabul ettim. Prensip olarak yapmayacağım bir şey ancak Sivasspor için bunu göze aldım. Türkiye ve Türk futbolundan hiçbir zaman uzak kalmadım, sürekli olarak takip ettim” dedi. Bu arada, Kırmızı-Beyazlılar’ın küme düşürülen Ankaraspor’un başarılı savunma oyuncusu Ömer Aysan’a talip olduğu öğrenildi.
Asi Çaykaralı61 Tarih: 09.10.2009 13:26
ben ilk defa bu adamın adını duydum