1 - Pazar günü 'cep'i kapatın :

Tatil gününüzün süpriz gelişmeler ve sinirinizi bozacak haberlerle zehir olmasını önleyecek tek yöntem bu.

2 - İşi ve evi ayırın :

İşinizin tüm hayatınızı kaplamasına izin vermeyin. Gergin iş toplantılarının olduğu günlerde sevgilinize randevu vermeye de dikkat edin.

3 - 'Hayır' demeyi öğrenin :

Omuzlarınıza taşıyabileceğinizden fazla yük almayın. Yarım yamalak " evet " yerine, nedeni açıklanmış bir " hayır " size saygı duyulmasını sağlayacaktır.

4 - Konuşmayın, yapın :

Bir proje üzerinde uzun süre konuşup tartışırsanız, büyüsü bozulur. Aldığınız olumsuz yorumlarsa, şevkinizi kırar. Bunun yerine konuyu kafanızda planlayın ve zamanı geldiğinde harekete geçin.

5 - Bencil olmayın :

Önemli detayları atlamamak için günlük işler için liste yapmak, yerinde bir hareket. Ancak bu listeye, sevdikleriniz için de yapacaklarınızı da ekleyin. Onlara süprizler hazırlayın.

6 - Kahramanlığı unutun :

Boşuna superman rolü oynamayın; zorlukların üstesinden tek başınıza gelemezsiniz. Eğer kahramanlığa devam ederseniz, akşam kendizi yorgunluktan yatağa yığılmış olarak bulabilirsiniz.

7 - Detayların sihrini kullanın :

Yemek, temizlik, alışveriş... Hepsi sıkıcı işler. Ama detaylar moralinizi yüksek tutar. Bu yüzden evinizi deniz kabukları gibi cezbedici aksesuarlarla süsleyin. Yemeklere çeşitli baharatlar ekleyin. Göreceksiniz moraliniz düzelecek.

8 - Formunuzu koruyun :

Fiziğinizin düzgün olması, özgüveninizi artırır. Kilolardan kurtulun. Ailenizle spor yapın. Böylece çocuklarınız erkenden uyur, eşinize de zaman ayırabilirsiniz.

9 - Öncelikleri belirleyin :

Bırakın faturalarınızı bankanız otomatik ödeme hizmeti ile üstlensin. Geriye kalan işlemlerinizi de internetten yapın. Hayat çok kısa, vaktinizi harcamayın.

10 - Fantezilere yer verin :

Sık sık mola verin. Beş dakika uzanmak yada gözlerinizi kapatıp dinlenmek, psikolojinizi güçlendirir. Ayrıca deniz kıyısında güneşlenmek gibi hoş hayaller, gevşemenizi sağlayacaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 466
favori
like
share
MyNiceWorld Tarih: 27.12.2005 01:26
EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM :cubuk:
masarac Tarih: 25.12.2005 06:15
ellerine sağlık kardeş
keto_41 Tarih: 12.10.2005 04:14
TeSSeKüRLeR eLLeRiNe SaGLiK aRKaDaSiM
Ates Bocegi Tarih: 11.10.2005 23:02
Paylasimlarin icin Tesekkür ederim...
PALADAYI Tarih: 11.10.2005 00:37
ALLAH razı olsun kardeşim ellerine sağlık
akilles Tarih: 10.10.2005 23:55
teşekkürler arkadaşım.ellerine sağlık