Bursa Valisi Şahabettin Harput, "Türkiye-Ermenistan milli maçı biletlerinin büyük ihtimalle kontrollü olarak ücretsiz dağıtılacak" dedi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Türkiye-Ermenistan milli maçı biletlerinin büyük ihtimalle kontrollü olarak ücretsiz dağıtılacağını, maçın Bursa'da oynanmasının kentin uluslararası arenada tanıtımına büyük katkı yapacağını söyledi. Vali Harput, maça Türkiye bayrağı dışında bayrak alınmayacağını da bildirdi.

Bursa Atatürk Stadyumu'nda maç öncesi incelemelerde bulunan Harput, stadyumda son hazırlıkların yapıldığını ifade ederek, "Türkiye-Ermenistan milli maçını sıradan bir maç olarak görmüyoruz. Bu maçı, uzun süreden beri devam eden açılım politikalarına önemli bir ivme kazandıracak yeni bir dönemin başlangıcı olarak değerlendiriyoruz. Bu karşılaşma, iki ülke arasında devam eden olumlu havanın daha da olumlu olmasını sağlayacaktır. Bu müsabakanın olumlu bir havada geçmesini sağlamak için gerekli olan her türlü tedbiri alıyoruz. Bunun için stadyumda yaklaşık 3 bin güvenlik personeli görev yapacak. Bu personellerin bir kısmı stad içinde sivil olarak yer alacak. Seyirciler arasında oluşabilecek bir olumsuzluğa karşı bu ekiplerimiz anında müdahale edecek. Resmi üniformalı personelimiz ise stadın çeşitli yerlerinde görev yaparak güvenliği sağlayacaktır" dedi.

TÜRKİYE VE ERMENİSTAN BAYRAĞI DIŞINDA BAYRAK ALINMAYACAK

Maçta, sadece Türkiye ve Ermenistan ülkelerinin bayrağının açılacağını, bunun dışında başka bir ülkenin bayrak ya da flamasının açılmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Harput, Ermenistan seyircisi için tribünlerde yer ayrıldığını söyledi. Saha içine yabancı maddelerin alınmasına izin verilmeyeceğini belirten Harput, "Bozuk para dahil saha içine oyuncu ve seyircilere zarar verebilecek her türlü alet, sopalı bayrak gibi maddeler alınmayacaktır. Saha içine önceden sokulabilecek yabancı maddelere karşı önlem alınacak" diye konuştu.

Biletlerin ücretsiz olarak dağıtılması için görüşmelerin sürdüğünü ve bu görüşmelerden büyük bir ihtimal olumlu neticeler alınacağını ifade eden Harput, herhangi bir yanlışlık olmaması için biletlerin kontrollü bir şekilde dağıtılacağını söyledi. Karşılaşmanın medeni ve centilmenlik havası içinde geçmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirten Harput, "Türkiye ve Ermenistan Cumhurbaşkanları bu karşılaşmayı izleyecek. Bunun yanında FIFA ve uluslararası futbol camiasından önemli isimler de burada olacak. Bütün dünyadan çok geniş bir basın kitlesinin bu maça gelmesi bekleniyor. Bu karşılaşma, Bursa ilinin dünyaya tanıtılması açısından çok önemli. Türk kültür ve medeniyetini dünyaya tanıtmak için bu maç bir fırsattır" diye konuştu.

Maçta Azerbaycan bayrağı açılmak istenmesine ilişkin soruları da yanıtlayan vali, maça gölge düşürecek bir harekete izin vermeyeceklerini vurguladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 256
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 09.10.2009 22:13
Ya 40 yılda 1 bursaya mac verıyonuz onladada bole katakulli yapıyonuz nıye bıze gelınce bedava oluyo sponsorlara dagıtılcak onlarda calısanlarına boyle iş mi olur vallahı rezıllık bız bu ulkenın ınsanı değilmiyiz hep bursalı oldugumuz icin cifte standart goruyoz vallahı ayıp.