İlk önce File>New diyerek yeni bir çalışma penceresi açıyoruz.
Sayfamızı açtık.İsterseniz arkaplana efekt uygulayabilirsiniz.Ben yeşil üzerine pattern uyguladım.
Resimde işaretlediğim kısımdan bir kare çiziyoruz.Daha sonra bir çubuk çiziyoruz.Fakat bu çubuk çizdiğimiz karenin layerinin altında olmalı.Resimde çizgiyle gösterdim..

Çubuğumuzun ucuna bir top çiziyoruz.Daha sonra istediğimiz efektleri veriyoruz..


Topumuzun üstüne yazımızı yazıyoruz..Daha sonra Çubuk-Top-Yazı layerlerini CTRL tuşuna basılı tutarak 3'ünü birden seçiyoruz.Daha sonra ise CTRL+G yaparak grup içerisine alıyoruz.Cetvellerimizle belirli aralıklarda şeritler çiziyoruz.(Cetveli çıkarmak için CTRL+R yapınız).
Cetvelle çizgilerimizi oluşturduktan sonra grubumuzu Duplicate ediyoruz.Kaç tane aralık yaptıysanız o kadar Duplicate yapmalısınız.Bende 12 aralık var 12 defa Duplicate yaptım.Birde orjinali toplam 13 grubunuz olmalı.
Şimdi hareketlendirme kısmına geçiyoruz;

Kopyaladığımız gruplardan birincisine tıklıyoruz ve CTRL+T yapıyoruz.Taşıma şekli açılıyor.Burada işaretlediğim ortadaki noktayı üst kısıma taşıyoruz.Ve sağ alt köşesinden cetvelle çizdiğimiz yere kaydırıyoruz.2.kopya grubumuzu seçiyoruz ve yine CTRL+T yapıp noktayı yine aynı yere çekip köşesinden bir sonraki çizgiye kaydırıyoruz.Bu işlemleri tüm kopya gruplara uyguluyoruz.Windows>Animation penceresine tıplayıp Animasyon penceresini açıyoruz.İlk framemizde sadece orjinal grubumuzun yanındaki göz işareti açık kalıyor.Diğerlerini kapatıyoruz.2.frameye geçiyoruz ve orjinaldeki gözü kaldırıp, bir yandaki çizgiye göre ayarladığımız grubun gözünü açıyoruz.Tek tek bu framelerde bu grupları ayarlıyoruz.


Tüm grupları ayarladıktan sonra, File>Save For Web diyerek .gif uzantısında kaydediyoruz.Ve işimiz bitiyor...
İşte sonuç:Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 794
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 13.10.2009 10:08
rica derim
serhat7878 Tarih: 10.10.2009 22:43
güzel paylaşım karakız yeşekkürler
ttarget Tarih: 10.10.2009 22:17
yapamadım ben cs 9.0 kullanıyorum.resimde pek açıklama yok bide ben pc den resim yükleyip onun üzerine bunu yapabilirmiyim
teşekkürler