Turizmciler Türklerin en çok gitmek istedikleri 10 tropik adayı sıraladı. Türklerin en çok rağbet ettikleri tropik adaların ilk sırasında Maldivler yer alıyor. Maldivlerin ardından ise Seyşel Adaları(Seychelles) geliyor. Seyşellerden sonra ise üçüncü sırada büyüleyici Mauritius Adası bulunuyor.


Mauritius Adası, olağanüstü doğal güzelliğiyle en romantik tatil yerlerinden biri. Ayrıca çocuklu aileler için de çok uygun.
NEREDE? Hint Okyanusunun Güney Batısında yer alan Mauritius adası 330 km uzunluğunda kumsalı, mercan kayalıkları, dağları, yemyeşil bitki örtüsü ile dünyadaki tatil cennetlerinin önde gelenlerinden birisi olarak biliniyor.
ULAŞIM NASIL? Mauritius Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Yalnızca Dubai aktarmalı uçulduğunda , Dubai transit vizesine ihtiyaç duyulabiliyor. Uçuş süresi yaklaşık olarak 8 saat.Adada doğal ortamı bozulmamış bir plajda güneşlenebilirsiniz.
NE ZAMAN GİDİLİR? Sıcaklık tüm yıl boyunca 24 ile 30 derece arasında değişiyor. En sıcak aylar Aralık-Ocak-Şubat, en serin aylarsa, Haziran-Temmuz-Ağustos . Günde ortalama yedi saat güneşli olan adada, ılımlı bir deniz iklimi hüküm sürüyor.
Adada golfseverler için çok özel tesisler bulunuyor.
Mauritius Adası'nda mercan resiflerinde dalış yapmak, açık denizlerde balığa çıkmak, geleneksel pazarlardan alışveriş yapmak, dağlara çıkmak mümkün.
Otellerin çoğunda sağlık, fitness ve güzellik programları sunuluyor.
KONAKLAMAK NE KADAR? 5 gece konaklama yaklaşık olarak uçak dahil 2000- 2500 euro civarında.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 377
favori
like
share
£fsunlu Tarih: 10.10.2009 10:32
böyle bır yerde tatıl yapmayı kim istemez