Heil Hitler - Kürşat Polat - Kitap Özet

Kitap Özet

“Sosyetik annelerin arzu ve temennileri, halkın ne kadar aptal ve cahil olduğunun, ne kadar saçma konuştuğunun en açık örneğidir. Derler ki: “Aman kızıma görmüş geçirmiş uygun bir damat bulayım.” Oysa bu tip erkekler az değildir. Eh bu mantıkla yapılan evlilikten ortaya çıkacak çocuk da bu mantığa uygun mahlûk olacaktır. Başka ne beklenebilir.”

“Eğer herhangi bir devlet meselesinde bir karar almaya birkaç uzmanın aklı ve bilgisi yetiyorsa, seçimle gelen beş yüz adama ne lüzum vardır? İşte meselenin esası buradadır.”

“İnsan kendi zürriyetini sınırlamak için, doğanın kurallarının önüne geçmeye çalışamaz. Bu duruma göre Alman milletinin geçimi için nüfus planlaması yapmak gerekir diye kim ortaya çıkarsa, bilin ki o kişi Alman milletinin geleceğini elinden alıyor demektir.”

“Gerçek deha, yaratılıştan var olandır. Hiçbir zaman terbiye veya eğitimle deha olunamamıştır.”

“Milletlerin mahvolmasına sebep savaş kaybetmek değildir. Asil ve saf bir kanda bulunan direnç kuvvetinin yok edilmiş olmasıdır. Saf ırk olmayan her şey rüzgarın götüreceği bir saman çöpünden ibaret olacaktır.”

“Yahudi tam bir asalak tiptir. Hep de böyle kalacaktır. Verimli bir toprak Yahudi’yi cezp edince oraya ayrık otu gibi yayılıverirler. Yahudi nereye yerleşirse, oradaki verimliliğin uzun yada kısa sürede yok olup gittiğini görürsünüz.”

“Kavgam kitabım bir millete her gün okutulmuş olsa, inanın ki Yahudilik tehlikesinin önü alınmış olacaktır.”

“Bir korkak adamın eline on tane tabanca verseniz, o korkak gerektiği anda bir tanesini bile kullanamadığı için tek kurşun bile atamaz. Dolayısıyla bu korkağın elindeki tabancalar, yiğit birinin elindeki topuzdan daha az değerlidir.”

Kitap KapakYazar: Kürşat Polat
Yayınevi: Yeni Yüzyıl Yayınları
Sayfa sayısı: 192
ISBN: 9786055857134
Basım tarihi: Ekim 2009
Kategori: Tarih

Piyasa fiyatı: 13.00 YTL

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 494
favori
like
share