Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Kültür Sanat Ekimi etkinlikleri

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Kültür ve Sanat Haftası 'Kültür Sanat Ekimi' etkinlikleri 12-16 Ekim 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinlikler çerçevesinde pek çok konuda panel ve sunumlar yapılacak. Çok sayıda katılımcının görüş ve düşüncelerini paylaşacağı 'Kültür Sanat Ekimi'nde Karaelmas Gazeteciler Derneği yerel gazeteleri ve gazetecilerin çalışma dünyasını anlatan bir fotoğraf sergisi açacak. Sergi Odası da kent sanatçılarının farklı konulardaki fotoğraf, karikatür, resim benzer çalışmalarını sergileyecek. Etkinliklerin Perşembe günkü bölümünde ise saat 16:30'da Türkiye'de Yerel Medya'nın konumu ve geleceği tartışılacak. Oturum Başkanlığını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Zonguldak Temsilcisi ve Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Osman Sav'ın yöneteceği panele konuşması olarak Pusula Gazetesi Sahibi Ali Rıza Tığ, Şafak Gazetesi Editörü Ali Cinal, Yeni Adım Gazetesi'nden Seda Fidan katılacak.

Çarşamba günü aynı saatte yapılacak diğer bir oturumda ise Yerelden ulusala Türk şiiri ve Rüştü Onur üzerine tartışılacak. Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Devrek Bölge Haber Gazetesi Sahibi İbrahim Tığ ile yazar Mithat Yaban şiir ve Rüştü Onur'a bakışı anlatacak. Oturumu şair ve yazar Hamit Kalyoncu yönetecek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 427
favori
like
share