EVLENMEK kadından çok erkeği yorar. Hazırlıklarda her şeyi kadınların yaptığı görülse de erkeklerin üzerine düşen görev ise onların yaptığından kat kat daha fazla olduğunu bilmek gerekir. Düşünün bir kere; kızların-kadınların hayallerinde hep güzel bir gelin olmak vardır. Bunun için her türlü yolu denerler. Peki karar mekanizması kimdedir. Tabii ki erkektedir. Dünyanın neresinde olursanız olun bu böyledir. Erkek evlilik için evet derse o zaman evlilik gerçekleşir. Bunu unutmamak lazım. Kadınlar ise erkekleri bu yola düşüren bir etkendir. Karar verme durumu alındığı zaman ve karar verildiğinde edilgenlik yine erkeklerindir.
Evlenmeye karar verdiniz, bunun için ne yapıyorsunuz, söz veya nişan yüzüklerini alıyorsunuz ve kızı istiyorsunuz. Buraya kadar her şey güzel gidiyor. Artık elinizi taşın altına koydunuz bir kere. Canınız yanmaya başladı. O zaman bu acıdan zevk almanız gerektiğini unutmayın. Evlilik müessesinin ne olduğunu bilmeyenler "Bu acı nedir?, insanlar acı çekmek için değil, mutlu olmak için evleniyorlar" diyecekler. Evlilik dışarıdan görüldüğü gibi basit bir sistem değil, yaşayan bir canlı organizmadır. Çünkü bu organizmanın içerisindeki insanlar yaşadığı için evlilik müessesi de yaşıyor. Bir aileyi oluşturmak, yönetmek, yönlendirmek ve belli bir seviyeye getirmek, bir devleti yönetmekten daha zordur. Yapacağınız her türlü davranış ve hatalar size aynen geri döneceğini de unutmayın.
.

Erkekler yaratılıştan bu zamana kadar ailenin koruyucusu olarak görünmektedir. Dışarıdan gelebilecek kötü unsurlara karşı ailenin zarar görmeyeceği veya en az zarar görmesini sağlayacağı savunma mekanizması olur. Erkeğin olmadığı durumlarda kadınlar bu rolü de üzerlerine alırlar. O zaman erkeğin yerinin ne kadar zor olduğunu görmektedirler. Unutmayın aile içerisinde kadınlar sadece erkeklere hareketleri karşısında yönlendirici olmuştur. Evlenirken kadınlar ne kadar duygusal görünseler de, atacakları adımların hesaplarını her zaman daha önceden yaparlar. Yapmayanların sayısı ise çok azdır. Biz erkekler ise evlenirken, hiç bir zaman düşünerek adım atmıyoruz.Sadece evlenip güzel bir yuvam olsun ve duygusal yönden paylaşabileceğim bir evim olsun düşüncesiyle evleniriz. Veya birlikte olduğunuz kişinin evlilik baskısına fazla dayanamadan "evet" diye başlarız yeni bir hayata. Şunu hiç bir zaman unutmayın evlilikte bir çok çatışma meydana gelmektedir. Bir erkek evlilik aşamasında alışverişini yapamazsa evlendikten sonra da evin ekonomisiyle ilgilenemez ve bu işi eşine bırakır. Bazen ne kadar kazansa da evini geçindiremez hale gelir. Böyle durumlarda ise eşler geçim sıkıntısı yüzünden ya ayrılmak zorunda kalır veya eşine "hayır" diyemez hal alır. Evlilikte, ekonomiden başlayan aşınmalar daha sonra da "birbirlerinin ailelerinin gelmesine, gitmesine veya ayrımcılık yaşanmasına neden olur" bu olay genelde kadınlar tarafından yapılmaktadır. Kısacası evlilik müessesinde karşılıklı sinir savaşı yaşanabilir. Söz kesip evlenmeye karar verdiğiniz andan itibaren eşinizi tanımaya çalışın

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 370
favori
like
share