Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılması beklenen Bursaspor’un 34 bin 750 kapasiteli yeni mabedine övgü yağdı.


GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılacak yeni stadyum projesi dün sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin bir araya geldiği Bursa Kent Konseyi “Bursa Konuşuyor” toplantısında masaya yatırıldı. Merinos Kültür Merkezi Başkanlık Binası Büyük Salon`daki tanıtımda Bursa Atatürk Stadı ile ilgili olarak projeyi hazırlayan Sözüneri Mimarlık adına, ekibin sorumlusu olan Yüksek Mimar Hasan Sözüneri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

2 BİN ARAÇLIK OTOPARK
Sözüneri, Türkiye’nin talip olduğu 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri düşünerek ve stadın uluslararası boyuttaki organizasyonları kaldıracak kapasitede olması fikriyle hareket ettiklerini ifade etti. Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu’nu da içine alacak alanda inşa edilecek Timsah Arena’nın 28 bin seyirci kapasiteli, localarla birlikte ise toplam 34 bin 750 kişilik olacağını, stadın 28 giriş kapısı bulunacağını belirten Sözüneri, tribünlerin en alt iki katında 2 bin araçlık otopark bulunacağını söyledi.

YENİ KENT MEYDANI!
Yapılacak stadın Kültürpark’a doğru 30, Atatürk Lisesi’ne doğru 50 metre kaydırılacağını belirten Hasan Sözüneri şöyle devam etti: “Böylece stadın önünde 30 bin metrekarelik meydan oluşturulacak. Yapılacak ticari üniteler maç günü seyirciye hizmet ederken, diğer günler kent halkının kullanımına açılacak. Tribünler kesintisiz 38 sıradan oluşacak. Stadın dört bir tarafından 10 kişiden 30 kişiye kadar kapasiteli 85 adet loca, maç günleri dışında ofis olarak kullanılabilecek ve bu sayede ciddi bir gelir elde edilecek.”

HEYECAN VERİCİ
“Stat bittiğinde maçlara bilet yerine kartla giriş yapılacak. Timsah kafasının olduğu yerde Bursaspor müzesi ve kulübün resmi ürünlerinin satılacağı bin metrekarelik kapalı alan olacak. Tüm tribünleri kapalı olacak stadın inşaatı yapılırken, Bursaspor maçlarını mevcut statta oynayacak. Sezon sonunda oyun alanı 6 metre aşağı indirilerek yenilenecek.” Sunum sonrasında yapılan görüşlerini aktaran konsey üyeleri, projenin heyecan verici olduğunu dile getirdiler

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 611
favori
like
share