2010 Dünya Kupası elemeleri çerçevesinde Bursa'da oynanacak Türkiye-Ermenistan maçı öncesi Atatürk Stadyumu'nda incelemelerde bulunan Devlet Bakanı Faruk Çelik, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın Bursa'ya geleceğinin net olmadığını belirterek, "Dostluk çerçevesinde geçecek maçta taraftarımız bir olumsuzluğa yol açmayacaktır. Herkes üzerine düşeni yapacak" dedi.

Dünya Kupası Elemeleri çerçevesinde önümüzdeki çarşamba günü Bursa`da oynanacak Türkiye ve Ermenistan arasındaki maç öncesi Atatürk Stadı`nda her türlü eksiklik tamamlandı. Bursa Valisi Şahabettin Harput, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ile beraber Atatürk Stadı`nda incelemelerde bulunan Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursaspor`un ateşli taraftarıyla çok güzel milli maça ev sahipliği yapacaklarını ifade etti. Ermenistan maçının Türkiye`nin dış politikadaki itibarını da artıracağına dikkat çeken Çelik, "Fiziki olarak yapılması gereken çalışmalar tamamlandı. Bursaspor ateşli taraftarlarıyla misafir takıma çok güzel bir hediye vereceğiz. Seyircimize birçok artan eleştiriler oldu. Çarşamba günü çok güzel bir görüntü ve sınav vererek inanıyorum ki, Türkiye`nin dış dünyadaki itibarını da arttıracağız. Coşkulu bir gece olacak. Bu maç bizim içi çok önemli" dedi.

"SARKİSYAN`IN KATILACAĞI NET DEĞİL"
Ermenitan Cumhurbaşkanı Sarkisyan`ın katılmasının daha netlik kazanmadığını kaydeden Çelik, coşkulu bir şekilde geçecek maçta herhangi bir olumsuzluğun olmayacağına inandıklarını söyledi. Çelik, "Çarşamba akşamı coşku hakim olacak. Dostça hep beraber ayrılacağız. Ermenistan ile ilgili aramızdaki imza töreninin ardından herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacaktır. Herkes üzerine düşen görevi yapacağını düşünüyorum. Konuk cumhurbaşkanının Bursa`ya geleceği henüz net değil. Sarkisyan gelirse, bizim Cumhurbaşkanımız nasıl karşılanmışsa evimizde öyle misafir edeceğiz. Cumhurbaşkanına şimdinden `hoş geldiniz` diyorum" ifadelerini kullandı.

"DÜNYANIN GÖZ BURSA`DA"
Bursa Valisi Şahabettin Harput, Ermenistan maçı sebebiyle tüm dünyanın gözünü Bursa`ya çevirdiğini belirterek, "Son kez çalışmaları incelemek için geldik. Dünyanın gündeminde Bursa var. Ermenistan maçının burada yapılması bir şans. Bursa`nın tanıtılmasına çok özel etkinlik. Milli takım Türkiye`yi temsilen onur mücadelesini verecektir" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Bakan Çelik ve Vali Harput, bir grup Bursasporlu taraftarla sohbet etti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 427
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 18.10.2009 00:02
denizli maçları her zaman zorgeçer bizim 1-0 geriye dümemize rağmen skoru 1-2 getirdik 75. dk 10 kişi kaldılar 3 dk sonra skoru 2-2 getirdiler ve son sözü 90+2 zapo söyledi ve maçı 2-3 aldık yendik çok iyi gidiyoruz timsahımın şimdiki avı ist bld
Asi Çaykaralı61 Tarih: 16.10.2009 12:56
denizli spor u siz bence rahat yenersin,z istek ve arzulu olursaniz
selcukbrs Tarih: 15.10.2009 14:27
bu hafta tabikide galibiyet bekliyoruz denizlide bi çıkış peşinde güzel maç olucak kolay maç die bişey yoqtur her maç zordur umarım kazanırız kalecimizede güveniyoruz hazırlık maçlarında çok iyi performans sergiledi onun içinde bi şans işte umarım i değerlendirir bu şansı
Asi Çaykaralı61 Tarih: 15.10.2009 12:09
bu hafta ne yapıyorsunuz ne bekliyorsun galibiyet beklerisin bence kolay mıgelir sence
selcukbrs Tarih: 15.10.2009 11:34
oky
Asi Çaykaralı61 Tarih: 15.10.2009 11:27
ok bakarim şimdi
selcukbrs Tarih: 15.10.2009 11:05
Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılması beklenen Bursaspor’un 34 bin 750 kapasiteli yeni mabedine övgü yağdı.

aşağ doğru bakarsan stadımızın resimleri var
Asi Çaykaralı61 Tarih: 15.10.2009 10:40
nasil bir stadyum kapasitesi filan n e olacak
selcukbrs Tarih: 14.10.2009 23:16
başlanıyor kardeşim yıkıma yeni stadımız geliyor ni hayet