Allahümme Salliala Seyidina Muhammed
*Peygamber Hz. Muhammed(s.a.v) büyük bir ıslahatçıdır.İnsanlığa çok büyük hizmette bulunmuştur.Bir ümmeti HAK NURUNA kavuşturdu.O’na bu şeref olarak yeter.Onları kan dökmekten kurtardı.Barışa eriştirdi.Onlara yükselme yollarını açtı.O’nun gibi büyük bir zat,her türlü saygıya layıktır.
-(TOLSTOY(Ünlü Rus Yazar)-

*Dünya’da taç ve ihtişam sahibi hiçbir imparatora, yamalı bir hırka içindeki bu insan kadar hürmet edilmemiştir. Yirmi üç yıllık dünya imtihanı, gerçek bir kahraman için lüzumlu bütün unsurları taşımaktadır.
-Thomas Carlyle(Ünlü İngiliz Mütefekkir)-

*Felsefe, hitabet, dini hayat, hukuk, devlet nizamı, fikirlerin fethi, hayal ve hurafeden arınmış akla dayanan bir inanç sisteminin kurulması bakımlarından önder ve yirmi dünyevi, bir ruhani imparatorluğun kurucusu insan. İşte Hz. Muhammed(s.a.v) budur. İnsan büyüklüğünün ölçülebileceği bütün standartlara göre O’ndan daha büyük bir insan var mıdır?
-Lamartine(Meşhur Fransız Tarihçi)-

*Ben şunu iddia ediyorum ki; Hz. Muhammed(s.a.v.) en seçkin bir kıymettir.Yaradan’ın böyle ikinci bir vücudu imkan sahasına getirmesi de ihtimalden uzaktır.SENİNLE AYNI ASIRDA BULUNAMADIĞIMDAN DOLAYI ÜZGÜNÜM EY MUHAMMED(s.a.v)…
-Prens Bismarck(Almanya Kurucu Devlet Başkanı)-

*Muhammed(s.a.v), halkı için parlak bir örnekti.Şahsiyeti, öylesine pak ve lekesizdi.Evi, elbisesi, yiyecekleri… kısaca bütün hayatı sade idi.Herkes her zaman huzuruna girebilirdi.Hastaları ziyaret ederdi ve herkese karşı sevgi doluydu.
-Dr.Gustave Weil(Alman Şarkiyatçı)-

*İnsanlığın sorunlarının üst üste yığılarak neredeyse çözülmez bir noktaya ulaştığı günümüzde Hz. Muhammed’e (s.a.v) her zamankinden daha fazla muhtacız.Eğer O(s.a.v) aramızda olsaydı, bütün bu sorunları, OTURUP BİR KAHVE İÇME RAHATLIĞI İÇİNDE ÇÖZERDİ.
-George Bernard Shaw(Nobel Ödüllü İrlanda’lı Oyun Yazarı)-

*Muhammed (s.a.v.) tarihte dini ve dünyevi açılardan en üstün başarıya ulaşmış tek kişidir.
-Prof.Michael Hart(“Tarihteki 100 Büyük İnsan” Kitabının Yazarı)-

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 810
favori
like
share
ultimatom Tarih: 13.10.2009 12:02
Bir gün tüm kafirler islamiyetin var olduğunu ve kurtuluşumuzun sadece islamiyet olduğunu anlayacaklar RABBİM bizlere yardım etsin ...
ömr-ü diyar Tarih: 12.10.2009 18:46
[COLOR="SeaGreen"]Hindistan'ın bağımsızlığına kavuşmasına önderlik eden ve bağımsızlığını kazanmak isteyen toplulukların örnek aldığı büyük lider Mahatma Gandhi, Peygamber Efendimiz'in davasında başarı kazanmasının ve dünyada birçok insan tarafından benimsenmesinin nedenlerini bir konuşmasında şöyle sıralamıştı:

”Ben şu kanaate vardım ki, İslâmiyet'in süratle yayılması, kılıç yüzünden olmamıştır. Aksine her şeyden evvel sadeliği, mantıkî olması ve Peygamberinin büyük tevazuu (alçak gönüllülüğü), sözünü daima tutması, yakınlarına ve Müslüman olan herkese karşı sonsuz bağlılığı yüzünden, İslâm dinî birçok insan tarafından seve seve kabul edilmiştir.”

Dünyada birçok insanın paraya verdiği önemle tanıdığı Fransızların ünlü devlet adamı ve komutanı Napolyon bir kitabında Hıristiyanlığın bozulma sebebini anlatırken en son ve tahrip edilmemiş olan İslam dininin Peygamberi Hz. Muhammed hakkında şunları söylüyordu:

“Arapların yanına sokulan Aryenler, hakikî İsa dinîni bozarak onlara “Allâh, Allâh'ın oğlu, Rûhu'l-Kudüs” gibi, üçlü, kimsenin anlayamayacağı akîdeleri [teslîs akîdesini] yaymaya çalışıyor, şarkın sulh ve huzûrunu tamâmen bozuyorlardı. Muhammed onlara doğru yolu gösterdi. Araplara, yalnız bir tek Allâh olduğunu, O'nun babasının da, oğlunun da bulunmadığını, böyle birkaç Allâh'a tapmanın, puta tapmaktan kalan saçma bir âdet olduğunu anlattı.