boyun bakımı nasıl yapılır - boyun bakımı için neler gerekli

Vücut bakımında ihmal edilen bölgelerden biri boyundur. Oysa ki yaşlanma belirtileri ilk olarak boyun bölgesinde ortaya çıkar. Bölgedeki hassas deri ve yağ tabakaları bakımsız kaldığında sarkmalara ve kırışıklara neden olur.
Boynunuzun görünümünü iyileştirmek ve ileride oluşabilecek olumsuzlukları önleyebilmeniz için kendinize birkaç dakika ayırıp, boyun bakımı yapabilirsiniz.
Yüzünüzü nemlendirmek ve temizlemek için kullandığınız ürünleri mutlaka boyun bölgenize de uygulayın. Krem ya da toniği yukarı doğru hareketlerle masaj yaparak sürün. Mutlaka ılık su ile durulayıp, yumuşak bir havlu ile kurulayın.
Boyun altı yastıkları hem rahat bir uykuyu hem de oluşabilecek kırışıkları en aza indirmeyi sağlar. Sağlığınız için de boyun altı yastıklarını kullanmayı alışkanlık haline getirin.
Koltuğa uzanıp egzersiz yapmış mıydınız? Boyun bölgesindeki sarkmaları önlemek için oturduğunuz yerden egzersiz yapabilirsiniz. Ağzınız açık şekilde başınızı arkaya doğru atın. Ağzınızı yavaş yavaş kapatırken başınızı tekrar öne atın.
En sevilen meyvelerden çilek ile hazırlayacağınız boyun bakımı maskesi ile hücreleri sıkılaştırıp, gerdirebilirsiniz. Üstelik, düşük maliyetle!Bitkisel Boyun Bakım Maskesi


Malzemeler:
6 adet çilek
1 adet yumurtaHazırlanışı ve Uygulaması


Çilekleri çatal yardımıyla ezin.
Cam bir kasede ezilmiş çilek ve yumurta akını iyice karıştırın.
Bu karışımı boyun ve dekolte bölgenize yukarı doğru hareketlerle masaj yaparak sürün.
30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.
Mutlaka yumuşak dokunuşlarla kurulayın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 288
favori
like
share