2010 Dünya Kupası'na gitme şansı kalmayan Türkiye, gruptaki son maçında Ermenistan ile karşılaşacak. Maç öncesi ve maç sırasında istenmeyen olaylar yaşanmasın diye alınan önlemler ise üst düzeyde. Bursa'daki mücadeleyi izlemeye gelecek taraftarlar iç çamaşırlarına kadar aranacak, stada keçeli kalem dahi sokulmayacak...

Bursa'da oynanacak Türkiye-Ermenistan milli karşılaşmasında alınacak önlemler belirlendi.

Polis, maça girecek kişilerin üzerlerinde harf olup olmadığını belirlemek için atletlerine dahi bakacak. Olası yazıların yazılmaması için seyircilerin üzerinde bulunan keçeli kalemleri alacak olan polis, stadyumun çevresindeki tüm binaların çatılarında polis bulunduracak.

Bursa Emniyet Müdürlüğü, çarşamba akşamı saat 21.45'de oynanacak Türkiye-Ermenistan maçı için aldığı önlemleri belirledi. Polis, olası olayların önlenmesi için olağanüstü tedbirler aldı. Karşılaşmada görev yapacak olan bin 800'ü polis 700'ü özel güvenlik olmak üzere toplam 2 bin 500 kişi kuş uçurtmayacak.

STAT GİRİŞLERİNE X-RAY CİHAZLARI KONULACAK

Maç için polis, şeref tribünü dahil stadın tüm giriş kapılarına X-Ray cihazlarından koyacak. Seyirciler stada bu cihazdan geçerek girecek. Böylece maça kontrol dışında metal sokulması önlenmiş olacak. Polis, sayıları 5 olan bu cihazların maç sonrası sökülüp alınacağını açıkladılar.

ATLETLER KONTROL EDİLECEK

Bursa Polisi, maça gelecek seyircilerin kıyafetlerini de inceleyecek. Seyircilerin tümümün atletine de bakılacak. Üzerinde harf bulunan atlet giyen seyirciler maça alınmayacak, bu kişiler ancak atlet veya tişörtlerini çıkarttıktan sonra stada alınacaklar. Stada sadece Türk ve Ermeni bayraklarının alınmasına izin verilecek.

KEÇELİ KALEM DE SOKULMAYACAK

Seyircilerin üzerinde bulunan bozuk para ve çakmağa izin vermeyecek olan polis, cebinde keçeli kalem taşıyanları da stada sokmayacak. Bu uygulama ile seyircilerin tribünde istenmeyen görüşleri içeren pankartların yazılması önlenmiş olacak.

SULAR PLASTİK BARDAKLARDA SATILACAK

Maça pet şişe içersinde su veya her hangi bir içecek kesinlikle sokulmayacak. Maç sırasında sular ise plastik bardaklarda dağıtılacak. Buna uymayan su satıcıları hakkında yasal işlem yapılacak. Polis, stadın çevresindeki seyyar satıcılara da izin vermeyecek.

STADIN ÇEVRESİNDEKİ TÜM BİNALAR KONTROL ALTINDA OLACAK

Cumhurbaşkanlığı'ndan Bursa'ya gelen özel bir heyet, alınan önlemler kapsamında stadyumun çevresindeki binalarında kontrol altında tutulmasını da istedi. Buna göre Atatürk Stadı'nın çevresindeki tüm binalara maç günü güvenlik görevlileri tarafından özel olarak kontrol edilecek. Bu binalara giren ve çıkan kişiler belirlenecek. Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen, 5 kişilik ekibin, Atatürk Stadı'nda konuk ekibin giriş kapısının yanına kurulan basın çadırının yerini de güvenlik nedeniyle değiştirdi.

SARKİSYAN´IN KORUMALARI BURSA'YA GELDİ

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın korumasını üstlenen ve aralarında polis müdürünün de bulunduğu 17 kişilik özel koruma bu sabah Ermenistan Milli Takımı ve kafilesini taşıyan özel uçak ile Bursa'ya geldiler. Otele yerleşen görevliler, gün boyunca Sarkisyan'ın programı kapsamında geçiş yapacakları güzergahlarda incelemelerde bulundular.

SARKİSYAN'IN PROGRAMI GİZLİ TUTULUYOR

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın maç günü Bursa'ya geleceği öne sürüldü. Programı gizli tutulan Sarkisyan'ın maç günü saat 16.00'da Yenişehir Havaalanı'nda karşılanacağı öğrenildi. Yetkililer, Sarkisyan'ın programının resmi bir ziyaret olmadığını belirterek, konuk cumhurbaşkanının maç saatine kadarki programının daha sonra netlik kazanacağını bildirdiler.

PLATİNİ'NİN MAÇ SAATİNDE GELMESİ BEKLENİYOR

Türkiye-Ermenistan maçını UEFA Başkanı Michel Platini de izleyecek. Platini'nin maçtan önce Bursa'ya gelmesi bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu, maç sonunda Türk Milli Takımı'nın kaldığı Baia Otel'de resepsiyon verecek. Bu resepsiyona her iki ülkenin cumhurbaşkanlarının katılması bekleniyor.

BURSA'DA OTELLER TAMAMEN DOLDU

Türkiye-Ermenistan maçı öncesi Bursa'da bulunan 5 ve 4 yıldızlı otellerin tamamı günler öncesinden doldu. Otellerde yer bulamayanlar, maç günü Bursa'ya gelerek, daha sonra İstanbul'a dönmek için program yapıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 502
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 15.10.2009 14:25
evet kardeşim atmosfer çok iyiydi dün akşam
Asi Çaykaralı61 Tarih: 15.10.2009 12:10
anladim stadda iyi atmosfer vardi dün ben bile ta Almanyadan sezdim

ekrenda gosterdiler
selcukbrs Tarih: 15.10.2009 11:03
evet kardeşim azeri bayrağı son dk fifa tarafından yasaklandı std çevresinde her yerde azeri bayrağı astık ve satışıda yapıldı
Asi Çaykaralı61 Tarih: 15.10.2009 10:43
bir ara tv lerde diyorlardi zeri bayraği açilacak diye yasaklanmiş açilmasi nasil maçdan sonra

kural ihlali yaptiniz mi?
selcukbrs Tarih: 14.10.2009 23:20
doğru kardeşim 90 dk boyunca destekledik bu bizi vatan haini ilan edenler ve yerden yere vuran kişiler gördüler bizim nasıl bi taraftar olduğumuzu bu kişiler bekliyorlardı kesin olay çıkıcak die ma yanıldılar
Asi Çaykaralı61 Tarih: 14.10.2009 22:08
maçi da aldik ama 2-0 maçda tatsız olay olmadi bence Bursa tarafrtari uzerine düşeni yapti

90 dkk destekledi
selcukbrs Tarih: 13.10.2009 19:45
aynen kardeşim bak ne mutlu türküm dedik 100 bin tl ceza aldım ve bu cezayı biz taraftarlar ödücez bi kampanya başlattık ayrı yarınki maç zaten futboldan ziyade bir diplomatik maçı olucak kırmızı alrm verildi bursada afedersin iç çamaşırına kadar arıcaklar 1 haftadan beri toplantılar düzenliyorduk dün akşam gene vardı toplantımız zaten biletlerde kalmadı bitti 20 bin biletin 15 binini sponsorlara verdiler 5 bininide trbün reislerine verdiler
Konya-Nalcaci Tarih: 13.10.2009 19:28
alisacaksiniz kardes. bize zamaninda diyarbakirspor macinda adamlari dövdük diye 1sezon saha kapatma cezasi verdiler. 1sezon boyunca baska stadlarda oynadik maclarimizi. türkiyede bu kadar agir bi cezaya carptirilan ilk ve tek takimiz ama ona ragmen aldirmadik yine sampiyon olup ciktik birinci lige ve yarin birgün yine diyarbakirsporla mac yapalim yine döveriz adamlari bir an bile düsünmeden. bu devirde vatan düsmanlarini dövmek suc olmus.
selcukbrs Tarih: 13.10.2009 17:22
gezsinler kardeşim bi lafımız yoq biz sadece bu kadar önlem niye bizim kızdığımız mevzu bu sanki biz terörüstüz