[FONT=Tahoma, Times New Roman, Times, serif]Saat Kulesi'de Keçören'in Simgesi oldu
Keçiören Belediyesi tarafından Etlik semti Giresun Caddesi'ndeki Fatih Sultan Mehmet Parkı'na yaptırılan saat kulesinin inşaatı tamamlandı.


[SIZE=-1]Şelaleleri, Estergon kalesi ve teleferiği ile tanınan Ankara’nın Keçiören ilçesine belediye tarafından yaptırılan Saat kulesi, İzmir’deki tarihi saat kulesine benzerliği ile dikkat çekiyor. Selçuklu mimarisinin özelliklerini taşıyan 30 metre yüksekliğindeki saat kulesinin üzerine Sivas’ın Divriği ilçesindeki tarihi Ulu Cami ile Darüşşifa yapılarındaki motifler işlenmiş.

Saat kulesinin yanı başında bulunan 35 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde ve 1,5 metre yüksekliğindeki dev akvaryum ise büyük ilgi görüyor.

Şelaleleri, Estergon Kalesi ve teleferiği ile tanınan Ankara'nın Keçiören ilçesine, belediye tarafından yaptırılan saat kulesi, İzmir'deki tarihi saat kulesine benzerliği ile dikkat çekiyor.

Keçiören Belediyesi tarafından Etlik semti Giresun Caddesi'ndeki Fatih Sultan Mehmet Parkı'na yaptırılan saat kulesinin inşaatı tamamlandı.

İzmir'deki tarihi saat kulesine benzerliğiyle dikkat çeken kulenin 4 köşesine yerleştirilen saat çalışmaya başlarken, alt kısmına yapılacak olan 2 katlı kafeterya için çalışmalar sürüyor.

Selçuklu mimarisinin özelliklerini taşıyan 30 metre yüksekliğindeki saat kulesinin üzerine, Sivas'ın Divriği ilçesindeki tarihi Ulu Cami ile Darüşşifa yapılarındaki motiflerin işlendiğini belirten yetkililer, yapının, ilçenin yeni sembollerinden biri olduğunu söylediler.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçenin cazibesini artıracak prestijli projeler ortaya koyduklarını belirterek, ''İzmir'deki saat kulesi nasıl bir simge haline gelerek İzmir'e ayrı bir güzellik katmışsa, Keçiören'deki saat kulesi de ilçemiz için bir simge olacaktır'' dedi.

Açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak olan saat kulesinin, ilçe halkı tarafından büyük ilgi gördüğünü dile getiren Altınok, Keçiören'in çehresinin hızla değiştiğini vurguladı.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1247
favori
like
share
yasaronur Tarih: 15.10.2009 17:11
Hayır Yenimahalle
berfinay Tarih: 15.10.2009 12:39
tüm keçiörenlilere hayırlı olsun
gitmesekte görmesekte o kule bizim kulemizdir
onur sen keçiörenlimisin:20: